Українцям допоможуть кинути палити
Фото: Первый Криворожский
Подібні сервіси працюють у багатьох країнах по усьому світу та вже довели свою ефективність.
Національна безкоштовна «гаряча» лінія – один із трьох всесвітньо визнаних підходів до надання послуг у відмові від куріння, який рекомендовано ВООЗ.
За умови достатніх потужностей та належного фінансування «гаряча» лінія дозволяє охопити до 6% усіх курців щорічно, адже вона є доступною для усього населення країни.
«Створення сервісу з надання допомоги у припиненні куріння в Україні може стати першим кроком до запровадження комплексного підходу до відмови від куріння.
Це важливо з точки зору надання професійної допомоги у припиненні куріння усім людям, які її потребують», – розповів доктор, експерт з питань відмови від куріння Ініціативи ВООЗ по звільненню від тютюнової залежності Донгбо Фу.
Читайте також: «Реформа медицини повністю забезпечена», - заступник міністра охорони здоров'я
Фахівець із неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні наголосила:
«Створення сервісів з надання допомоги у припиненні куріння – одна із вимог Статті 14 Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну.
Виконання заходів, передбачених Конвенцією таких, як заборона реклами тютюну, звільнення громадських місць від тютюнового диму, запровадження нових попереджень на сигаретних пачках та багато інших сприяють тому, що люди починають відмовлятися від куріння.
І саме на цьому етапі вкрай важливо надати їм професійну допомогу та підтримку для того, аби кожен курець міг досягти успіху та кинути курити назавжди».
За результатами загальноукраїнського опитування курців, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у вересні-жовтні минулого року, 77% українських курців вважають створення сервісу з надання допомоги у припиненні куріння потрібним.
70% українських курців вже робили хоча б одну серйозну спробу кинути курити і ще приблизно стільки ж хочуть кинути курити. На жаль, відсоток тих, хто досягає успіху, недуже великий.
«Невеликий відсоток тих, кому вдається успішно кинути курити, свідчить про те, що наявність професійної допомоги є вкрай важливою. Наша задача – створити умови, щоб ті курці, які хочуть позбутися тютюнової залежності, могли це зробити.
Тому Міністерство охорони здоров’я радо підтримало розробку сервісу з надання допомоги у припиненні куріння та сприятиме його роботі і подальшому розвитку. Адже це не просто сервіс.
Це інструмент, який дозволить запобігти тим страшним хворобам та попередити ті смерті, які стаються через вживання тютюну», – зазначив головний спеціаліст Управління громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України Олег Дудін.
Читайте також: Українських лікарів фінансуватимуть не лише за здорових пацієнтів
Сервіс було розроблено в межах ініціативи, яка впроваджується громадською організацією «Життя» в рамках спільного проекту Міністерства охорони здоров’я України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».
«Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця, адже вже з першого дня відмови від сигарет організм курця починає відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуються.
Чим раніше курець вирішує кинути курити, тим краще. А звернувшись на створений сервіс, шанси успішно кинути курити суттєво зростуть», – розказав головний лікар Київського міського центру здоров’я Отто Стойка.
«Гаряча» телефонна лінія 0-800-50-55-60 безкоштовна для дзвінків зі стаціонарних та мобільних телефонів з території України
На веб-сайті подано інформацію щодо відмови від куріння, яка може стати у нагоді як курцям, так і їхнім близьким.
Також на сайті можна отримати консультацію, поставивши запитання через онлайн-чат або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00.
omua78
10:42, 23 июня 2017
Ну полезное дело , успеха вам , что еще скажешь.
Лeдькa
10:44, 23 июня 2017
если это будет помогать бросить хотя бы 1% курящих - это уже будет супер
КриворожанинЪ
12:21, 23 июня 2017
Сам не соберётся!!! Таких единицы на милионы курцов. Добровольно в основном отказываются те, у кого обнаруживается рак лёгких, язва желудка, туберкулёз и т.п. прелесть... но вот правда бывает часто уже поздно.....
leshii ded
11:55, 23 июня 2017
Желание оказать помощь бросить курить можно только приветствовать. Вот только оказания реальной помощи не наблюдается. Создание горячей линии на 0800..., однозначно указывает скорее на не желание, так как дозвониться, как и на все такие номера, будет не возможно, а если еще такую помощь будет оказывать автоответчик, то такое мероприятие явно указывает на "галочку" для ВОЗ, но не на помощь. Отписки, это и есть действенный успех многих реформ от властных доброжелателей.
Эйяфьядлайекюдль
11:57, 23 июня 2017
Кругом зрада! Как дальше жить?
КриворожанинЪ
12:18, 23 июня 2017
Да просто напросто повысьте цену на сигареты раз в пять!!! И сразу количество желающих покурить уменьшится в разы!!!
Sokker
13:35, 23 июня 2017
Наше «родное» государство мне уже «помогло» бросить курить еще 2 с половиной года назад. Когда цена сигарет, которые я курил, стала приближаться к двадцатке – бросил, курил 33 года.
Эйяфьядлайекюдль
16:31, 23 июня 2017
Вот же сволочи, правда? До тысячи грн в месяц чистой экономии. За полгода можно отбить треть-половину коммуналки по отоплению зимой.
Sokker
17:52, 23 июня 2017
Да, в этом отношении согласен. Но, к сожалению я не могу отказаться от многократно подорожавшей коммуналки, от продуктов, от одежды и т.д. и т.п. Так что вся экономия от сигарет за месяц, хорошо перекрывается всем остальным. А то вы этого не знаете.
Чудной
19:23, 23 июня 2017
Следующий шаг - горячая линия для бросающих есть)