19 червня в Києві вперше в світі відбулася виставка вивчення космосу

Главное фото новости
Фото: google.com
19 червня 1925 р. у Києві відкрилася перша в світі виставка з проблем вивчення світового простору. І хоча цей захід став лише предтечею вивчення космосу, у розвитку космонавтики, як у теоретичній, так і у практичній галузях, ця виставка стала значним кроком наукового співтовариства.

Можливість дослідження і освоєння космічного простору і позаземних об’єктів з використанням різних космічних літальних апаратів людство досліджувало давно. На вітчизняних теренах, зокрема в Російській імперії, цим питанням займався М. Кибальчич і К. Ціолковський. Останній, зокрема, у своїй праці «Дослідження світових просторів реактивними приладами» передбачив неминучість виходу людства, яке розвивається, в космічний простір.

У Радянському Союзі роботи в галузі ракетної техніки почалися в 20-х рр.. Так, перший значний захід було проведено в Києві - 19 червень 1925 р. в українській столиці була організована перша в світі виставка з проблем вивчення світового простору. В її організації та проведенні активну участь брали такі вчені, як Д. Граве, Б. Срезневський, В. Шапошников, Є. Патон, К. Симінський та ін Виставка мала 5 відділів: радіотелеграфний, метеорологічний, авіавоздухоплавательний, астрономічний і міжпланетний.

Однією з найцікавіших частин виставки став міжпланетний відділ, в якому був представлений проект атомно-ракетного корабля системи київського інженера А. Федорова. Дуже скоро практику проведення подібних виставок перейняли у всьому світі.

19 червня день янгола відзначають: Сусання, Иларіон. Віссаріон, Георгій.

Події:
  • 1925 — У Києві відкрилася перша у світі виставка з вивчення світових просторів.
  • 1996 —Україна та Киргизстан підписали Договір про дружбу та співробітництво.

Народилися:
  • 1909 —Марія Пшеп'юрська-Овчаренко, український мовознавець, діалектолог (1988).
  • 1922 —Дущенко Віктор Павлович, український фізик (1985)
  • 1961 —Наталія-Марія Фарина, українська співачка (сопрано), педагог, заслужена артистка України (1997).
  • 1972 —Мирослава Ґонґадзе (Петришин), українська журналістка, юрист; вдова Георгія Ґонґадзе(після загибелі чоловіка отримала політичний притулок у США).
Померли:
  • 2012 —Талалай Леонід Миколайович, український поет.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев
Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина