Кривий Ріг сьогодні ґаздує. Зі святом
Фото: google.com.ua
Термін «домогосподарка» з’явився на початку 13 століття. Він означав: «жінка, зазвичай одружена, керуюча сім’єю або домашнім господарством». На скільки це тяжка праця?
Наприклад, в США, згідно досліджень 2014 року, домогосподарки проводили 94 години на тиждень, працюючи на різних робочих місцях у будинку. Подібна зайнятість на робочому місці в компанії або на виробництві дозволяла б заробити заробітну плату в розмірі 113 568 доларів на рік.
Більшість вимушених домогосподарок і домогосподарів іноді зайняті по 20 годин на добу, здійснюючи нескінченне число невідкладних для сім’ї робіт і турбот.
Колосальне навантаження, з яким вони справляються, найчастіше і робить сім’ю на вигляд безтурботною. Однак той порядок і рівень комфорту, доглянутість і затишок - це саме їхня заслуга.
Українці завжди піклувалися про добробут, підтримували своє житло у чистоті. Мудрість народна відбиває важливість та авторитет ґазд (хосподарів, хазяїв). Без газди які жінці гаразди?
Без господаря двір плаче, а без господині - хата.
Буду у попіл умочати, та знатиму, що сам собі хазяїн.
В доброго хазяїна й соломинка не пропаде.
Всякий двір хазяйським оком держиться.
Газду можна пізнати по дворові, а газдиню по коморі.
rahs
08:49, 08 июня 2017
Газдуе ужас слово то какое
КриворожанинЪ
08:53, 08 июня 2017
ґазда - це слово угорського похождення!
Чому у нас насаждуються западенські діалектизми ????? !!!!!!!!!!
КриворожанинЪ
08:56, 08 июня 2017
В українській мові є нормальні слова - "хазяїн" та "господар" - вживайте краще українську мову, на діалектах нехай у Карпатах розмовляють!
КриворожанинЪ
09:04, 08 июня 2017
І до речи - чому "ПЕРВЫЙ КРИВОРОЖСКИЙ" не виконує вимоги указа президента Україні про квоти на публікації українською мовою в ЗМІ??? !!! З п'ятнадцяти новин на першому шпальті - лише п'ять українською, а десять - російською!!! Цез зовсім не 75 відсоткив, а лише 30!!! Куди дивиться СБУ?????
...
09:11, 08 июня 2017
вы отличаете интернет сайты от телевидения??? если да, то вот цитата - Закон про мовні квоти передбачає, що для загальнонаціональних і регіональних ТЕЛЕКОМПАНІЙ частка передач і фільмів українською мовою має становити не менше 75%.
КриворожанинЪ
09:32, 08 июня 2017
О! це він недопрацював!!! сайти теж треба на квоти посадити. особливо такі, як "ПЕРВЫЙ КРИВОРОЖСКИЙ"!!!