Безвізова подорож для українців: страховка, митниця, табу

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Скасування візового режиму з ЄС тягне за собою зміни правил страхування для виїжджаючих за кордон. Зараз наявність страховки є обов'язковою умовою при отриманні візи. Однак після введення безвізового режиму відмовлятися від страхового захисту подорожуючим українцям не варто.

Про це повідомляє інтернет-видання «Українська правда».

Українці, які виїжджають на навчання або роботу, і мандрівники, які будуть оформляти візу через відсутність біометричного паспорта потребують страховки. Без страховки не обійтися українцям, які купують путівки у туроператорів:

«Згідно із законом «Про туризм» страхування туристів обов'язкове. Жодна компанія не відправить свого клієнта за кордон без страхового поліса або без отримання підтвердження, що такий поліс у туриста вже є», - говорить голова правління Європейського туристичного страхування Мирослав Бойчин.

Щодо туристів, які подорожують самостійно, є нюанси.

Читайте також: «Історичний день для України», - Президент про безвіз та блокування онлайн-ресурсів

У Держприкордонслужбі України пояснили, що для перетину кордону з ЄС потрібен тільки біометричний паспорт і фінансове забезпечення.

Фінансовим забезпеченням можуть бути банківська гарантія, дорожні чеки, готівкові, кошти на банківських рахунках. Страховки в переліку документів немає.
З іншого боку, з 1994 року діє закон «Про порядок виїзду з України і виїзду в Україну громадян України».

У ньому зазначено, що «з метою створення умов, що гарантують відшкодування громадянинові України витрат, пов'язаних з надзвичайними обставинами під час перебування за кордоном, громадянин України повинен бути застрахованим».

«Наявність страхового поліса є обов'язковим для всіх громадян України, які виїжджають за кордон згідно з нашим законодавством, а не тільки правилам в'їзду, встановленим іноземними державами», - пояснює Мирослав Бойчин.

Думки експертів, хто повинен перевіряти страховки у туристів, різняться. Одні говорять, що необхідно на законодавчому рівні врегулювати питання електронних полісів. Зокрема, вони повинні бути оснащені QR-кодами для контролю їх наявності з екранів смартфонів або планшетів.

Інші кажуть, що контролем повинна займатися приймаюча сторона.

Читайте також: Податок на розкіш. Поради юристів Кривого Рогу

«Жодна держава не зацікавлена в тому, щоб оплачувати лікування іноземців, тому контроль з боку країн ЄС за наявністю страхових полісів, як ми очікуємо, буде суворим», -сказав голова правління Європейського туристичного страхування.

При отриманні візи в країни шенгенської зони обов'язковим є наявність страховки з покриттям 30 тисяч євро. Страховка на тиждень з таким покриттям коштує 150-200 гривень.

Користуються популярністю довгострокові договори з обмеженим терміном перебування за кордоном: наприклад, річний договір на 30 днів. Такий продукт вигідно купувати туристам, які подорожують мінімум двічі на рік.

З перших днів дії Угоди щодо безвізового режиму в усіх пунктах пропуску максимально буде прискорено процедури проходження митного контролю для громадян.

«Ми розуміємо всю відповідальність, яка постане перед працівниками митниці, оскільки вже зараз наші колеги прикордонники прогнозують збільшення пасажиропотоку у перші дні безвізу на 30 відсотків. Для уникнення черг та незручностей для подорожуючих вже впроваджується низка заходів на митницях та пунктах пропуску», – розповів в.о. Голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан під час робочої поїздки Президента України Петра Порошенка до Волинської області.

Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

За його словами, такі події як впровадження безвізового режиму з країнами Євросоюзу лише стимулюють митницю до розвитку, впровадження інноваційних технологій та переведення сервісів в он-лайн режим.

Загалом щодоби через пункти пропуску, розташовані на західному кордоні України, переміщуються близько 30 тисяч легкових автомобілів, понад 3 тисячі вантажних автомобілів, близько 450 автобусів, понад 3 тисячі залізничних вагонів, а також перетинають кордон понад 100 тисяч громадян.

У рамках дії безвізового режиму з країнами ЄС Державною фіскальною службою України розроблено пам’ятку для подорожуючих за кордон.

У пам’ятці вказані товари, які дозволені до вивезення за межі митного кордону України та на пропуск яких потрібні дозвільні документи.

Так, без заповнення митної декларації (тобто зеленим коридором) можна провезти товари, загальна вартість яких не перевищує 10 тисяч євро, що не обкладаються вивізним митом та не потребують дозвільних документів, готівкову валюту України або іноземну валюту у сумі, яка в еквіваленті не перевищує зазначеної суми на одну особу.

Окремо визначено товари, вивезення яких за межі митного кордону України, заборонено або обмежено.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Pensioner
  • 5
  • 1
  • Ответить

Скачите дальше ,***.

GAME
  • 6
  • 9
  • Ответить

о чем статья?! накидали, накидали и .. шо?
требования по въезду - открывай сайт посольства страны куда едешь и там все есть. Наши пограничникам пофиг застрахован ты или нет, выпустят хоть так хоть так. даже не спрашивают. А на въезде, там точно спросят. ничего не меняется есть безвиз или нет его. в чем сложность визу получить? жопой шевелить надо? тогда да, это проблема..

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина