Медитативний вечір індійської музики у Кривому Розі

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У Кривий Ріг завітав надзвичайний дует, який наповнив мешканців міста індійською музикою.

Українську та індійську культуру багато що пов'язує: спільні історичні віхи, танці, деякі вишивані мотиви, шанування власних традицій та звичаїв.

Індійська цивілізація надихала відомих українських культурологів, просвітителів, письменників та поетів.

Існує гіпотеза, що стародавні арії, які прийшли на півострів Індостан з півночі близько 2 000 - 2 800 років до нашої ери, були близькими родичами скіфів та слов'ян.

Слід зазначити, що спільним фактом між індійською та українською культурами є музика. У двох народіх, саме музика посідає важливе місце в історії та формуванні народної культури.

Тандем Сергія Пучкова (Україна) та Олександра Лі (Словаччина) подарували таємничо-містичний вечір медитативної класичної музики Індії. Українець створює неймовірні звуки на стародавньому ударному інструменті Північної Індії табла. Словак віртуозно грає на многострунному інструменті сітарі, яка володіє багатим, оркестровим звуком.


Разом україно-словацький дует занурює в Космос власних почувань, даруючи баланс і гармонію, адже ці звуки знаходяться всередині нас.

Чоловіки не лише грали, а й проговорювали те, що вони роблять. Відтак, криворіжці дізналися як створюється ця музика, дізналися історію інструментів на яких вони грали. Також захоплена публіка дізналася про сахаджи йогу, яка очищує та дає силу.

На концерті було багато людей різного віку та життєвих вподобань, але спільним виявився потяг до прекрасного.

Сергій Пучков, граючи на інструменті, зазначив, що індійська мелодія схожа на українську пісню «Чорнобривці». Проспівавши слова цієї пісні, довів, що між нашою країною та країною далекої Індії багато спільних рис.


Дует, що грав для мешканців Кривого Рогу в рамках туру всією Україною визначив головну мету не лише свого виступу, а й взагалі - це радість.

Українці та індійці оптимістичні за своєю природою - народи відлітають у високі сфери надії та чистої родасті.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.