15 травня - Міжнародний день сім'ї

Главное фото новости
Фото: google.com
Міжнародний день сім'ї — міжнародний день, що відзначається в системі Організації Об'єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 15 травня.

У 1989 році Асамблея ООН проголосила 1994 рік Міжнародним роком сім'ї. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об'єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов'язаних із сім'єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

Отже, 20 вересня 1993 року відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН було запроваджено Міжнародний день сім'ї, який відзначається щороку 15 травня. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім'ї — єдність всієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Події:

1115 — На Русі засноване перше православне свято — День пам'яті князів-страстотерпців Бориса і Гліба.
1157 — На бенкеті у київського боярина Петріли отруєний князь Суздальський і Київський Юрій Довгорукий – засновник Москви.
1648— Битва між повсталими українськими козаками під керівництвом Богдана Хмельницького і авангардом військ Речі Посполитої при Жовтих Водах (по 16 травня)
1990 --Прийнята програма повернення кримських татар до Криму.

Народилися:

  • 1859 — Панас Карпович Саксаганський, український актор і режисер
  • 1873 — Павло Скоропадський, гетьман Української Держави у 1918 році
  • 1891 — Михайло Опанасович Булгаков, письменник і драматург
  • ·1935 — Радна Сахалтуєв, український художник і кінорежисер-мультиплікатор («Легенда про полум'яне серце», «Чарівник Ох» і «Каїнові сльози»)
  • ·1938 — Абелєва Алла Василівна, українська актриса, заслужена артистка УРСР з 1976
  • 1935 — Казимир Малевич, український і російський художник-авангардист, один із засновників нових напрямків у мистецтві — супрематизму та кубофутуризму, теоретик мистецтва

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев
Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Украина