7 травня - день народження засновника українського професійного театру Марка Кропивницького

Главное фото новости
Фото: google.com
1kr.ua
7 травня народився Кропивницький Марко Лукич - фундатор українського професійного театру.
Йому належить основоположна роль у створенні національної школи театрального мистецтва, формуванні оригінального вітчизняного репертуару. Актора не раз запрошували на імператорську сцену, однак він не хотів розлучитися з батьківщиною, рідним мистецтвом, відстоюючи у такий спосіб право українців на свою мову і культуру.

М. Кропивницькому належить першорядне місце у формуванні оригінального вітчизняного репертуару. І сьогодні не сходять зі сцени його класичні драми і комедії: "Дай серцю волю, заведе в неволю", "Доки сонце зійде, роса очі виїсть", "Глитай, або ж Павук", "Чмир", "Скрутна доба" та ін.

Актор створив чимало сценічних образів на власному драматургічному матеріалі, а також за творами інших авторів. М. Кропивницький відомий не лише як видатний драматург, актор, режисер, він також є автором ряду музичних творів, які відзначаються високою професійністю та мелодійністю (дует "За сонцем хмаронька пливе", пісня "Соловейко").

Непересічні організаційні здібності М.Кропивницького поєднувались з потужним талантом режисера-реформатора, який тяжів до синтезу слова, музики, пісні і танцю, започаткувавши традиції класичної музично-драматичної вистави. Його називають "батьком українського професійного театру". Того, що встиг зробити за своє життя Марко Кропивницький як драматург, актор, режисер, антрепренер і композитор, цілком досить, щоб ім'я його назавжди збереглося в пам'яті українського народу і в історії світового мистецтва.

Нині обласний центр колишній Кіровоград, в якому Марко Кропивницький заснував перший в Україні театр носить назву відомого українця - Кропивницький. Цей театр працює і дотепер і також носить назву імені свого засновника.

Події:
  • 1920 У Київ вступили Військо Польське й армія УНР (на чолі з Симоном Петлюрою)
  • 1995 — Національний банк України випустив монету вартістю 200 тисяч карбованців.
  • 2008 Об 11.00 у Чорному морі стався землетрус силою 3 бали за шкалою Ріхтера. Епіцентр був біля острова Зміїний. Слабкі поштовхи відчувались в Одесі.
  • 2016 — У Полтаві відкрили перший у світі повноцінний пам'ятник гетьману Івану Мазепі.
Народилися:
1900 — Юрій Липа, український філософ, поет, лікар Української повстанської армії.

Померли:
·1901 — Алчевський Олексій Кирилович, український промисловець, банкір, громадський діяч, меценат, чоловік Христини Данилівни Алчевської. Засновник гірничих і металургійних підприємств на Луганщині. Засновник міста Алчевськ.
·1908 — Єфименко Петро Савич, український етнограф та історик, повернув із небуття останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського.
·1916 — Гончаренко Андрій-Агапій, український громадський та церковний діяч.
·1954 — Демуцький Данило Порфирович, український, радянський фотограф та кінооператор.
·1954 — Грицай Остап, український поет, літературознавець, журналіст, критик, перекладач, педагог.
·1971 — Задніпровський Леонід Сергійович, український актор.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина