Які дисципліни в пріоритеті в учасників ЗНО цього року

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Для участі у ЗНО зареєструвалося майже 241 тисяча вступників. Це близько на 26 тисяч осіб менше, ніж торік.

Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Вадима Карандія, це пов’язано з двома головними чинниками: демографічним – загальне зменшення кількості випускників, та адміністративним – надання можливості абітурієнтам вступати до вишів не лише за цьогорічним сертифікатом ЗНО, а й 2016 року.

Читайте також: Графік проведення ЗНО-2017

Найбільше для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалося майбутніх студентів у Києві (19 603), Дніпропетровській (19 207) та Львівській (16 124) областях, а найменше учасників ЗНО буде на Тернопільщині (5 785) та Луганщині (3 909).

«Останній чинник є найбільш вагомим, тому що основне зменшення кількості учасників ЗНО відбулося саме за рахунок зменшення випускників минулих років – це близько 15 тисяч осіб», – зазначив Вадим Карандій.

Стосовно ж вибору предметів, то найбільше випускників складатимуть текст з української мови та літератури – 239 545 осіб. Цей показник є традиційним, адже зазначений предмет є обов’язковим для випускників як для проходження державної підсумкової атестації, так і для вступу до ВНЗ.

На другій та третій сходинках – історія України (182 219 осіб) та математика (113 113 осіб).

Директор УЦОЯО відзначив, що цього року для випускників шкіл ЗНО є обов’язковою формою проходження державної підсумкової атестації з трьох предметів. Серед них українська мова є обов’язковою, другий предмет необхідно було обрати з історії України та математики, а третій – на вибір.

«Якщо раніше ми мали паритет між історією України та математикою, то після запровадження 2014 року обов’язкової ДПА у формі ЗНО з історії України чи математики відтоді відсоток вибору математики майже не змінюється, але при цьому збільшується відсоток з історії України. Очевидно, це пов’язано з тим, що випускники вважають, що історію їм буде легше складати, ніж математику», – підкреслив Вадим Карандій.

Читайте також: «Ми мусимо розширювати досвід на всю Україну і збільшувати кількість інклюзивних шкіл»


З-поміж інших предметів, зростає популярність біології, іноземних мов та географії. Ці предмети цього року складатимуть відповідно 89 281, 73 588 та 6896 випускників.

І, навпаки, зменшується кількість осіб, що обирають фізику та хімію – 26 491 та 24 811 випускників.

Цікаво, що історію України більше людей складатиме у західних регіонах, а математику – у південних і східних.

Так, у Чернівецькій, Тернопільській, Закарпатській, Рівненській, Хмельницькій, Волинській, Житомирській та Івано-Франківській області історію України обрали 80-86% учасників ЗНО.

Натомість, 51-58% осіб складатимуть математику в Одеській, Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Луганській, Миколаївській областях.

Перший тест ЗНО відбудеться 23 травня: учасники складатимуть українську мову та літературу.

А заключним тестуванням основної сесії стане ЗНО з хімії – воно пройде 16 червня.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

_Alex_
 • 5
 • 2
 • Ответить

В этой статистике все... западэнцы учатся рассказывать истории, в то время как юго-восток учит точные науки. И пусть после этого сколько угодно рассказывают о том что западные области не дотационные

Настоящий Кривой Рог 2.0
 • 2
 • 4
 • Ответить

Вы бы для начала посмотрели результаты ЗНО. В 2016 по математике средний бал у Кривого Рога 140, а у Львова-155. Днепр - 147, Киев - 155. Отделу образования исполкома и Пединституту огромное спасибо...

Ихти Андр
 • 4
 • 1
 • Ответить

Статистика продажная девка... История тоже.

yura36,6
 • 7
 • 2
 • Ответить

Так если даже суд в Гааге не признал Россию агрессором то может пора снимать кастрюли и искать врагов а другом месте.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина