Розвінчення міфів про «безвіз» для українців

Розвінчення міфів про «безвіз» для українців

Фото: Yandex.ua

Експерти з євроінтеграції поділилися секретами про строки запуску безвізового режиму та умови перетину західного кордону.

Заступник директора громадської організації «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька та директор Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Дмитро Шульга дали коментарі з приводу ситуації безвізу.

Тарас Козак, голова бюджетного комітету громадської ради Міністерства фінансів України пояснює, навіщо Україні 1 мільярд доларів чергової фінансової допомоги МВФ, скільки траншів ми отримаємо найближчим часом та що станеться, якщо отримання наступних позик буде зірвано.

Безвізовий режим з ЄС: чого чекати і як перетинати кордон.

Найоптимістичніший сценарій – Рада Європи затвердить безвізовий режим для України 11 червня. Менш оптимістичний – це станеться у середині або кінці місяця.

Читайте також: Європарламент проголосував за безвіз для українців


Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян України. Для України це історичне рішення. Однак затвердження безвізу Європарламентом – це лише одне з необхідних рішень, які повинні бути прийняті.

Безвізовий режим для України повинна схвалити Рада Європейського Союзу на рівні міністрів.

Лише після цього президент європейського парламенту підпише відповідну законодавчу ініціативу. Потім вона буде офіційно опублікована і набуде чинності.
Рада Європи затвердить безвізовий режим для України 11 травня.

Найоптимістичніший сценарій – безвіз почне діяти вже через місяць – 11 червня. Менш оптимістичний – це станеться у середині або кінці місяця.

Єдина політична воля з цього приводу на даний момент сформована.

Читайте також: Порошенко: «безвіз» матиме чимале практичне значення для багатьох громадян

У березні відбувся європейський тріалог, під час якого Рада ЄС, Європейська Комісія і Європейський парламент обговорили українське питання і дійшли до спільної політичного позиції. Зараз процес рухається у правильному напрямку.

В інформаційній площині навколо безвізу розповсюджується багато міфів.

Міф перший – про те, що на кордоні потрібно буде пред’являти пакет документів такий самий, який потрібен для оформлення візи. Мовляв, на кордоні потрібно буде показувати ледь не флюорографію. Це не так.

Міф другий – про те, що українці, мовляв, жадібні, і не мають грошей на подорожі до Європи, і тому безвіз їм не потрібен. Це також фейк. Ці міфи активно розповсюджується російськими ЗМІ.

Щодо правил перетину через кордон, то навіть сьогодні, маючи візу, прикордонник має право вас запитати про певні документи, які можуть підтвердити мету вашої поїздки.

Вимоги щодо цих документів, як були, так і залишаться після того як безвіз набуде чинності.

Звісно, найперше що потрібно мати – це біометричний паспорт.

По-друге, при собі мають бути документи, які засвідчують мету поїздки в країну ЄС.

Якщо ви їдете від туристичної фірми – це може бути програма вашого туру, квиток на концерт або футбольний матч. Як і зараз, мету поїздки можна буде просто пояснити на словах.

По-третє, прикордонник може запитати про підтвердження умов вашого перебування. У цьому випадку йому потрібно пояснити, де ви будете жити, показати бронювання готелю.

По-четверте, при собі потрібно мати страховий поліс.

Безумовно, з собою слід мати кошти. Якщо виникнуть питання про вашу фінансову спроможність – виписки з банку не потрібні, однак банківську картку варто показати. Вас можуть попросити тут же, на місці, перевірити баланс.

Втім, слід пам’ятати, найголовніший доказ вашої надійності – зворотній квиток.

Усі ці правила чинні і зараз. Після того, як безвізовий режим набуде чинності, щось екстраординарне при перетині кордону вам не знадобиться.

Автор тексту: Катерина Кульчицька, заступник директора громадської організації «Європа без бар’єрів».

Інформація надана на умовах партнерства з «VoxConnector».

Комментарии (43)

Алоизий Могарыч

19:49, 10 апреля 2017

Так и не понял где тут развенчание "мифов российских СМИ".
Сначала написано что миф - это наличие документов при пересечении границы, а чуть ниже объясняется как раз тоже самое, что мол пограничник может потребовать. Снова рука Кремля?

Karamel

00:02, 11 апреля 2017

На самом деле народ богатый, денег много, просто "мифов российских СМИ" не хватает оплатить коммуналку.

lbunchuk

21:56, 10 апреля 2017

Да что ты говоришь, в Ашане не протолкнуться, в кафе, где саме дешевое кофе 34 гривны по вечерам не всунешься, в 2016 было запрошено 1,6 миллиона виз, из них 1,3 млн. их получили. Прям голі-босі

Транзит

23:00, 10 апреля 2017

И из-них 1,0 млн. выехали на работу зарубеж

lbunchuk

00:33, 11 апреля 2017

на работу выехать тоже денег стоит

Бла-бла-бла

10:03, 11 апреля 2017

Транзит,это только Польша отчиталась о официально 1млн чел, плюс Россия ещё 3млн

Gelena

04:50, 11 апреля 2017

Не только голи-босы, но и простоволосы! Даже ООН это признал, а ты тут басни рассказываешь.

Бла-бла-бла

10:02, 11 апреля 2017

lbunchuk,если вы не слепой то заметите, что в ашане в кафе половина это подростки, которые в самом ашане купили минералка и палочки, а потом пришли в кафе и тупо там сидят. Сам много раз обращаю на это внимание. Все лавочки заняты, ребята тупо сидят и тянутся в свои мобилки. Плохо то что реально уставший взрослым людям не присесть

Джузeппe Жocткo

19:51, 10 апреля 2017

Возите с собой бронь гостиницы, обратный билет и минимум 100€ на день налички ... и будет вам счастье.

Эйяфьядлайекюдль

00:38, 11 апреля 2017

Где сказано, что налички? Достаточно карты, включая кредитку. Никто даже владельца карты проверять не будет. И конечно же совсем не обязательно эти 50-100 евро (в Болгарии 32, например) каждый день тратить. Доходит до того, что правительству пора выпустить обращение к народу, в котором будет сказано, что ездить за границу право, а не обязанность, никто не заставляет, можете и дальше сидеть дома и ныть о том, как все плохо. Вы себе сами помочь не желаете, но считаете, что каждая реформа обязана быть заточена именно под вашу персону, чтобы вам лично лучше жилось. Те, кто раньше ездил, продолжат это делать и впредь. Только все будет гораздо проще. Есть паспорт, деньги, страховка делается в любом приграничном городе за полчаса. Возможно даже на таможне. Можно рвануть на выходные спонтанно. А те, кто не ездил, никуда ездить и не будут. Продолжат брюзжать дома.

абрам

03:52, 11 апреля 2017

муrishка, Проще было бы сказать в двух словах.Кто не ребенок чиновника и не вор тот не когда по безвизу в ЕС не сможет поехать.

Эйяфьядлайекюдль

15:19, 11 апреля 2017

Я ребенок инженеров, мы с мужем работаем, поехать можем - пока в теории. Много работы в частном доме. Ныть о паршивой жизни совершенно некогда.

Gelena

04:52, 11 апреля 2017

Такое впечатление, что вы недалеко от кормушки и далеко от простых людей!

Бла-бла-бла

10:05, 11 апреля 2017

Ирина,так вы уедите наконец или нет?

Алоизий Могарыч

20:15, 10 апреля 2017

Расскажи это пенсионерам, любитель порошковой колбасы.

Ссылка скопирована в буфер обмена