В Україні стане на декілька шахт менше

Главное фото новости
Фото: Yandex.ua
1kr.ua
На круглому столі розглядалися питання реформування, фінансування вугільної галузі, скорочення збитковості шахт та безпеки праці.

Як наголосив Олександр Домбровський,перший заступникголови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки рекомендував Верховній Раді України прийняти проект Закону «Про ринок електричної енергії України» в другому читанні в цілому:

«Це важливий крок вперед, однак ми маємо пам’ятати, що ринок електроенергії ніколи не запрацює без нормального функціонування вугільного ринку.

Тому питання реформування та фінансування вугільної галузі, а також забезпечення належних умов праці шахтарів є надзвичайно важливими для держави».

Секретар Комітету Вікторія Войціцька підкреслила, що наразі всім учасникам ринку вкрай важливо зрозуміти основні напрями оздоровлення вугільної галузі:

«Особливо ті шляхи, які стосуються приватизації шахт. Адже наразі шахти є дуже збитковими. І передусім тому, що комусь дуже вигідно заробляти на тендерах.

Ми, як представники Верховної ради, в рамках Комітету прийняли закон про ринок газу. На фінальній стадії наразі перебуває законопроект про ринок електроенергії. Ми щиро віримо, що він незабаром буде проголосований. Так само сподіваємось, що скоро з’явиться законопроект про ринок вугілля, який дозволить покращити ситуацію у вугільній галузі».

Про збитковість шахт розповів Ігор Насалик, міністр енергетики та вугільної галузі України:

«Яка в нас больова точка наразі? Збитковість. Наразі збитковість всіх шахт сягає 3,2 мільярдів гривень. Всі без виключення шахти є збитковими.

Заборгованість за зарплатою становить 700 мільйонів гривень, заборгованість за технічне обладнання – 900 мільйонів, по державних платежах – 15,8 мільярдів гривень».

При цьому міністр підкреслив, що за результатами минулого року, збитковість шахт вдалося зменшити майже на 900 мільйонів гривень:

«Це при тому, що жодної копійки не було виділено на модернізацію вугільних підприємств. Зважаючи на нинішні результати, на кінець цього року ми хочемо вийти зі збитками 400 мільйонів гривень, що майже в 8 разів менше в порівнянні з 2016 роком» - зазначив Ігор Насалик.

Серед кроків, які для цього необхідні, міністр відзначив наступні: зменшення кількості державних шахт з 33 до 26, збільшення видобутку та економія 1,5 мільярди гривень за рахунок централізації процедур закупівель, оптимізації структури допоміжних підрозділів.

Водночас, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець зауважив:

«Наприклад, у той час, коли відбувається блокування поставок вугілля зі Сходу, оголошується банкрутом «Волиньвугілля», блокуються рахунки «Львіввугілля», а це 7 шахт.

І тільки коли шахтарі вийшли на пікети, рахунки тимчасово було розблоковано. Однак їх знову планують заблокувати! Фінансовий стан держшахт є просто критичним», - прокоментував міністр енергетики та вугільної галузі України.

Він зазначив, що влада не дає чіткої відповіді на те, що ж буде з шахтарями, які будуть звільнені у зв’язку з ліквідацією або консервацією шахт. Поки жодної чіткої відповіді немає:

«Я взагалі зараз не розглядаю, що люди мають бути звільнені. По-перше, ми хочемо збільшити видобуток вугілля, а для цього потрібні працівники. По-друге, мають освоюватися нові лави. Тому через соціальну складову питань взагалі наразі не має виникати», - підсумував Ігор Насалик.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Pensioner
 • 0
 • 0
 • Ответить


"Серед кроків, які для цього необхідні, міністр відзначив наступні: зменшення кількості державних шахт з 33 до 26, збільшення видобутку та економія 1,5 мільярди гривень за рахунок централізації процедур закупівель, оптимізації структури допоміжних підрозділів."
Це все, на що спроможна влада. А де ж нові робочі місця, підвищення рівня життя???
Це всі "реформи" на які спроможна ця влада. Одні балачки ....

Goodfucker
 • 9
 • 3
 • Ответить

И это только начало

абрам
 • 11
 • 2
 • Ответить

Ну нынешняя власть кроме как закрывать и ломать больше не чего не может.Ну все эти закрытия и разрушения они любят называть одним хорошим словом реформы.

Убийца Эталонов
 • 10
 • 3
 • Ответить

Менделеев,ты параноик! Лечись,пока не поздно!!!!!!!!

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Украина