Уряд України обговорив питання майбутньої пенсійної реформи

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
23 березня відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики Миколи Шамбіраз представниками місії Світового банку. У центрі уваги були питання пенсійної реформи.

Про це повідомляють на Урядовому порталі.

Представник Світового банку Олексій Случинський запропонував своє бачення шляхів подальшого удосконалення системи пенсійного забезпечення України. Микола Шамбір запевнив, що усі пропозиції будуть ретельно вивчені та проаналізовані.

Також наголошувалося на необхідності збору та аналізу нових даних для фінансової оцінки різних варіантів пенсійної реформи.

«Реформа пенсійної системи є системним проектом, що складається з декількох етапів та триватиме принаймні декілька років. Одним з цих етапів є впровадження накопичувального рівня», – заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

За його словами, на сьогодні триває робота над другим етапом реформування пенсійної системи – впровадженням кардинальних змін у солідарній системі пенсійного забезпечення:

«Солідарна система – це база, фундамент будь-якої моделі пенсійного забезпечення. Сьогодні половина коштів на виплату пенсій, а це 141 мільярд гривень, береться з державного бюджету, а не з внесків людей до Пенсійного фонду. Ми вважаємо, що цю проблему можна вирішити тільки через розширення кола платників страхових внесків».

Урядовець пояснив, що успішне завершення другого етапу реформи відкриє можливості для наступного кроку – впровадження накопичувальної пенсійної системи:

«Результатом стане подання відповідного законопроекту до Парламенту, яким визначатиметься механізм функціонування накопичувальної системи. Законом чітко визначатиметься державна фінансова установа, у якій будуть відкриті накопичувальні рахунки та куди спрямовуватимуться кошти.

Деякі експерти пропонують спрямовувати ці кошти, наприклад, на інвестиційні проекти, або на придбання державних облігацій. Це питання дуже чутливе і опрацьовується дуже серйозно, адже ми не можемо припустити навіть найменшого ризику втрати накопичень людей»
, – пояснив Андрій Рева.

Він зазначив, що на сьогодні питання впровадження накопичувального рівня пенсійної системи знаходиться на стадії експертного опрацювання, і зараз проходить серйозне вивчення усіх нюансів проекту, адже закладені механізми визначатимуть успішність роботи всієї системи пенсійного забезпечення.

Сьогодні, 24 березня, відповідно до графіка поденного фінансування пенсійних виплат, Пенсійний фонд України завершив фінансування пенсій за поточний місяць. На їх забезпечення спрямовано 22,2 млрд гривень.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 50 сек

Есть угроза

14 : 25

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com