12 березня - День землевпорядника України

Главное фото новости
Фото: google.com
1kr.ua
Професійне свято — День землевпорядника — відзначається на Україні щорічно з 2000 року у другу неділю березня.

Основна мета землеустрою полягає в забезпеченні охорони земельних ресурсів, створення сприятливого екологічного середовища та формування раціональної системи використання земель як засобу виробництва та основи для розселення людей і створення виробничої інфраструктури.

12 березня 2008 року вперше відзначався Всесвітній день проти кіберцензури. Цей день був встановлений за ініціативою неурядових організацій «Репортери без кордонів» і «Міжнародна амністія».

В цей день також відзначають Всесвітній день боротьби з глаукомою. Проводиться з 2008 року з ініціативи Всесвітньої асоціації товариств глаукоми і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою.

Події
1633 — польський король Владислав IV затвердив Петра Могилу митрополитом Київським і Галицьким;

1917 — у Петербурзі відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами;

1928 — під час пленуму ЦК КП(б)У Лазар Каганович оголосив наркома освіти Юрія Шумського лідером українського буржуазного націоналізму.

1974- письменник Віктор Некрасов у Києві дав інтерв’ю кореспонденту газети «Нью-Йорк таймс», в якому заявив, що йому відмовляють у публікації творів, доки він не візьме участі в компанії засудження О. Солженіцина і А. Сахарова.

Народились:

1863 Володимир Вернадський - український філософ, природознавець, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології, космізму. Один із засновників Української Академії наук.

1914 Лідія Компанієць - українська письменниця, сценаристт. Працювала у пресі. Автор багатьох збірок віршів для дітей і дорослих, сценаріїв художніх фільмів: «Доля Марини», «Коли співають солов’ї», «Літа дівочі», знятих на Київській кіностудії ім. О.П. Довженка.

1934 Володимир Ілляшевич - український балалаєчник, диригент, педагог, народний артист УРСР.

1945 Олександр Скіпальський - український генерал-лейтенант (1995), двічі заступник голови СБУ (1997-98, 2006-2007). Один з творців і голова Спілки офіцерів України (СОУ).

Померли:

1631 — Йов Борецький, письменник-полеміст, київський митрополит, перший ректор Київської братської школи.

1898 Федір Піроцький - видатний український інженер, винахідник першого у світі трамваю на електричній тязі.

2003 Ярослава Стецько - українська політична діячка, журналістка, співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН). Дружина Ярослава Стецька. Голова ОУН(б) (1991-2001). Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН). Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.
День янгола 12 березня святкують: Тимофій, Макар, Сергій, Яків, Петро, Михайло, Юліан та Степан.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
57 мин

Все хорошо

01 : 21

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com