Депутати і активісти Кривого Рогу про річку Саксагань

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Міські депутати та екологічні активісти переймаються проблемами річки Саксагань.

Читайте також: У Кривому Розі «оживили» річку Стара Саксагань

Активіст Валерій Деркач привернув увагу і домігся того, аби його повідомлення про можливі наслідки експлуатації двох тунелів, в які заведена річка Саксагань знайшло широкий відгук у громадськості:

«Річка загнана в трубу. Річка примусово звужена, має мінімальну проточність, має заїлення наполовину і виглядає жахливо. Вона вмирає практично... В Центрально-міському районі розміщено старе русло, яке залишилося.

Але воно стоїть без проточності. Це міна уповільненої дії в центрі нашого міста. Річку запхнули в трубу примусово! Що станеться, якщо ця труба не витримає?».


Питання дослідних робіт безпечного експлуатування 1-го і 2-го тунелів не нове, але дійсно потребує особливої уваги.

2-й Саксаганський тунель, за свідченням його балансоутримувучадержавного підприємства«Кривбасшахтозакриття», проходив останню перевірку 16 років тому.

Зараз він потребує досконального обстеження і прийняття рішень по його прочищенню і, за потреби, ремонту.

Депутат Криворізької міської ради Антон Петрухін коментує ситуацію:

«На двух отрезках речку Саксагань загнали в тоннели: тоннель №2, который отвел речку от рудника имени Кирова и тоннель №1, который переводит речку Саксагань в речку Ингулец. На данный момент старое русло реки Саксагань практически осушено.

В нем еще осталось небольшое болотце, в которое набросан бытовой мусор. Но вокруг старого русла находится геологический памятник природы «Сланцевые скалы». Вопрос, касательно того, что бы привести этот геологический памятник природы и старое русло речки Саксагань в надлежащий вид уже поднимается два года...».


Що стосується 1-го Саксаганського тунелю, то в ньому систематично проводиться обстеження. Роботи ведуться як по всьому каналу, так і на окремих будівельних спорудах де проводиться їх чистка та ремонт. На думку Громадської спілки «Екологічнарада Криворіжжя», саме цей тунель знаходиться під належним контролем хоча і потребує уваги, як на цьому наголошує Валерій Деркач:

«Ми практично сидимо і чекаємо. Опоненти кажуть, що нічого не сталося. Так станеться, шановні друзі!.. Це не значить, що не треба нічого не робити й чекати, коли це станеться. Картину уявити не важко: вода, якщо дірку закрити, вода піде заповнювати балку русла, вона затопить 3 райони нашого міста. Це і шахти, це гірничо-рудні кар'єри, це і автодороги, шляхи, інфраструктура... Це буде величезна техногенна катастрофа».

Щороку, згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України «Державне агентство водних ресурсів України» розробляє Регламент промивки русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець від шахтних вод.

Публікацію підготовлено за матеріалами Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город