У Кривому Розі до річниці визволення міста від нацистської окупації відбулася екскурсія

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
17 лютого відбулася екскурсія, присвячена Дню звільнення Кривого Рогу від окупації.

Автобусна екскурсія почалася біля Алеї Героїв. Стела, наче материнськими долонями, обіймає своїх дітей. Такий задум втілили автори проекту – архітектор Борис Кохно та художник Георгій Бахмутов. Меморіал відкрили 46 років тому у Парку Героїв, а у 2013 році його реконструйовано та перенесено до Металургійного скверу.

Монумент Перемоги – один із головних пам’ятників нашого міста. Його збудували 73 роки тому на честь звільнення нашого міста від фашистських загарбників. Монумент присвячується воїнам Українського фронту. Горельєф позаду пілона відтворює 3 етапи війни: початок, коли люди йшли добровільцями на фронт, тяжкі воєнні роки і радість повернення.

Цікава історія пов’язана з фінансуванням будівництва монументу. Початок будівництву поклали ветерани: бійці і командири 48 гвардійської Криворізької стрілкової дивізії. Якось, через 20 років після перемоги, зібралися воїни, що звільняли наше місто. Командир 48 гвардійської дивізії – генерал-майор Гліб Корчиков запропонував зібрати кошти на будівництво пам’ятника. Гроші зібрали досить швидко, адже усе місто підтримало ідею. Автори пам’ятника звернулися до керівників заводу «Криворіжсталь» з проханням вилити пам’ятник саме в Кривому Розі.

Навпроти монументу знаходиться Георгіївська дзвіниця – найвища культова 5-ти ярусна споруда області. Дзвіниця складається з 9 дзвонів, вагою 3,5 тони. Пам’ятну дзвіницю збудовано на честь загиблих воїнів у Великій Вітчизняній війні. Розписували споруду випускники Криворізької іконописної школи імені преподобного Андрія Рубльова. Воєнно-історична тематика є основним сюжетом розписів. Дзвіниця є діючою культовою спорудою.

Учасники автобусної екскурсії також побачили найбільший квітковий годинник, занесений до Книги рекордів Гіннеса, проїхали Соцмістом, парком імені Богдана Хмельницького та відвідали стадіон «Металург», який вміщує майже 30 тисяч глядачів,а також ставки балки Червоної, що з’явилися наприкінці 50-х років минулого століття.

Неподалік встановлено пам’ятник Якову Вєсніку, начальнику будівництва та 1-му директору заводу «Криворіжсталь». Його автором був криворізький скульптор Олександр Васякін. Пам’ятник встановлено 18 років тому.

В рамках подорожі містом екскурсанти навідали і парк 2-ї міської лікарні, яка входила до складу медичного містечка, міст головного управління Комбінату та Меморіальний комплекс, присвячений робітникам Криворіжсталі, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Екскурсія, присвячена Дню звільнення нашого міста, передбачила маршрут на станцію «Кривий Ріг-Червона». Під час визволення Кривого Рогу за станцію велися бої. Головна роль у визволенні станції належала бійцям штурмового батальйону.

Далі екскурсанти мали змогу побачити Криворізьку загальноосвітню школу №15. Школа носить ім’яМиколи Решетняка – криворізького комсомольця-підпільника, який в роки окупації разом з товаришами вів боротьбу проти фашистів.

Останніми пунктами екскурсії були «1 дільниця», селище Шевченко, де ріс Микола Решетняк - один з героїв-підпільників, та пам’ятний знак на честь 5 тисяч замордованих євреїв.

За 31 місяць окупації було розстріляно 7239 криворіжців і 2187 було вивезено в рабство до Німеччини. Але навіть у важкий час Кривий Ріг не здався. У місті діяли 14 підпільних груп і 2 партизанських загони, які знищували ворожі ешелони з військами і технікою.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город