Криворізькі комерційні схеми. Як довести до зубожіння комунальне підприємство

Главное фото новости
Фото: proflikvidaciya.by
На міському бізнесовому терені вимальовуються цікаві «менеджерські» схеми. З неозначеною метою створюються два підприємства з однаковою метою діяльності, одним і тим же директором, але з різною формою власності.

Наприклад, комунальне підприємство «Хладон», утворене 6 липня 1999 року, впродовж тривалого часу займалося виробництвом та постачанням м’ясних продуктів до дитячих закладів.

Але за останні кілька років підприємство різко втратило свої позиції, залізло в борги та в результаті ліквідоване. Відбулося це все за дуже короткий проміжок часу – приблизно за рік. Чому так сталось? Як за рік ліквідувати прибуткове підприємство? І чи не було знищення «Хладону» навмисним через лобіювання провладних комерційних інтересів? Спробуємо розібратись у цій ситуації.

10 вересня 2013 року у Кривому Розі реєструється підприємство з виробництва м’яса та м’ясних продуктів – ТОВ КПК «М’ясний дім», директором якого стає Оксана Михайлівна Шеремет. А ще 2 вересня того ж року міський голова своїм розпорядженням №203-р призначає Оксану Шеремет директором КП «Хладон».

Як бачимо, схема така: Юрій Вілкул або його оточення, знаючи наперед, що Шеремет О.М. буде призначена директором КП «Хладон», паралельно та в найкоротші терміни проводять реєстрацію аналогічної, тільки вже приватної юридичної особи ТОВ КПК «М’ясний дім». А оскільки директор комунального підприємства – це юридично ставленик міського голови, можна зробити висновок, що мер Вілкул мав безпосередній вплив на ТОВ КПК «М’ясний дім» через цього директора.

Кілька місяців потому, 17 січня 2014 року, міський голова Юрій Вілкул своїм розпорядженням №8-р знову змінює керівника підприємства. Новим очільником «Хладону» стає Волочнюк Дмитро Миколайович.
Цікавий той факт, що на момент призначення Дмитро Миколайович вже був директором приватного підприємства – ПП «ВІОМ». Це підприємство, як не дивно, має той самий вид діяльності, що і «Хладон» - виробництво м'ясних продуктів. Таким чином, Волочнюк Дмитро Миколайович став очільником двох практично аналогічних підприємств.

Згідно з ухвалою Центрально-Міського районного суду від 23 січня 2015 року по провадженню 216/236/15-к стає відомо, що ТОВ КПК «М’ясний дім» використовував потужності КП «Хладон», які розміщуються за адресою вул. Окружна, 10, у власних виробничих цілях.

І тут керманичі м’ясо-ковбасної індустрії Кривого Рогу, використовуючи комунальні потужності, вирішують розвивати приватний бізнес, який важче контролювати незалежними організаціями, а саме комунальне підприємство довести до банкрутства.

Згідноз інформацією начальника управління розвитку підприємництва Криворізького міськвиконкому Ірини Рижкової від 03.06.2013 ще у 2013 році «Хладон» було доволі прибутковим підприємством, чистий прибуток якого за перше півріччя склав близько 90 000 грн.

Однак вже рік потому підприємство стає боржником – 3 липня 2014 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд стягує з КП «Хладон» податковий борг у розмірі 62 234,39 грн. У 2014 році саме ТОВ КПК «М’ясний дім» починає отримувати замовлення на мільйони гривень, зайнявши нішу «Хладону» - підприємства, фактично на базі якого вони і працюють.

Окрім того, «Хладон» у 2013 році, будучи на вершині свого економічного розвитку, раптово стає ледь не банкрутом. Якщо у 2013 році продажі підприємства становили 7 979 400 грн, з яких 5 614 537 грн складали продажі в державних закупівлях, то вже у 2014 році загальна сума склала лише 274 200 грн., і участі в тендерах воно не брало. Прибутки впали на 86%, 17 робітників було скорочено - з 30 осіб у 2013 році до 13 в 2014 році.

Стосовно ТОВ КПК «М’ясний дім», то тут справи почали навпаки стрімко йти вгору. Це підприємство в перший рік своєї роботи майже повністю витісняє «Хладон» з ринку і за 2014 рік отримує державних замовлень на 18 957 568 грн! І основними замовниками продукції виступають в основному відділи освіти Кривого Рогу. Це ті заклади, які впродовж понад десяти років купували продукцію майже виключно у «Хладону». Що змусило бюджетні установи гуртом перейти зі старого та перевіреного часом підприємства до компанії, яка і півроку не пропрацювала на ринку?

Однак, можливо, це все б і залишилось непоміченим, якби «М’ясний дім» постачав якісну продукцію. У 2014 році вся Україна дізналася про скандал з гнилим м’ясом та ковбасами, які постачав «М’ясний дім» до шкіл, дитячих садочків тощо. Саме якість продукції і зіграла з ними злий жарт, викривши мільйонні корупційні схеми відмивання бюджетних грошей. З цього приводу зараз відкрите кримінальне провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч.4 ст.190, ч. 2 ст. 364 КК України.З ухвали Центрально-Міського суду від 23 січня 2015 року стає відомо, що в кінці листопада 2013 року Оксана Шеремет вступає в корупційну змову з заступником міського голови Олександром Світличним з метою заволодіння бюджетними коштами. Шляхом жорстких та вкрай цинічних маніпуляцій з якістю м’ясної продукції «М’ясний дім» заволодів лише за січень та лютий 2014 року 3 794 361,80 грн. На даний момент слідство триває.

Але як вплинуло викриття корупційних схем з приватними підприємствами на роботу «Хладону»? Позитивно ніяк. Це не дало старому комунальному підприємству другого життя. Навпаки, у листопаді 2014 року міська рада прийняла рішення по ліквідації КП «Хладон».

І наразі у Кривому Розі не залишилося жодного комунального підприємства з виробництва продуктів харчування. Підприємство, яке зовсім нещодавно мало близько 90 найменувань доволі якісної та смачної продукції, більше не існує. Йому на зміну будуть приходити інші, приватні.

Автор
Андрій Кондратьєв


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Perchenko
 • 3
 • 1
 • Ответить

А румыны все таки молодцы!!!!!!!!

Шаленый_лобстэр
 • 1
 • 4
 • Ответить

ну так в чем проблема то у автора ст. пойти и заяву накатать куда надо или *** жим играет?

omua78
 • 5
 • 2
 • Ответить

Шаленый_лобстэр,
Просто автор знает,что даже если он все данные отвезет в Киев генплокулолу-все положат под сукно.И те,кто так лихо поимел стадо под лозунги "победим коррупцию,уберем олигархов из власти,украинацэевропа,безвизгрядэ" продолжат дальше хлебать из одного корыта с Вилкулом и ему подобными.

Gelena
 • 5
 • 0
 • Ответить

Зайти противно в магазины "Мясной дом", вонь и отвратительного вида продуты!

Golub
 • 6
 • 4
 • Ответить

чудова робота Андрія, вона як приклад для всіх, як просто з сучасними інструментами та доступу до інформації , вчитись контролювати наші кошти громади.

Evdokia.krasna
 • 7
 • 2
 • Ответить

Хороша схемка, что уж сказать тут

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях
Мы в Facebook

Экономика