«Якби літак не летів, його ніхто б не збив», - адвокат про ІЛ-76

Главное фото новости
Фото: tv-news.dp.ua
1kr.ua
У прес-центрі інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція на тему: «Трагедія в Луганському аеропорту 14 червня 2014 року: МінОборони і Генштаб чинять тиск на суд «листами офіцерів» на підтримку генерала Назарова, написаними під копірку».

Серед учасників був адвокат родин загиблих бійців Віталій Погосян, сестра загиблого десантника Іляна Гайдук, механік одного з трьох літаків Іл-76, що таки здійснив посадку в аеропорту Олександр Мацюк та керівник проектів Digests & Analytics Ukraine Вадим Хомаха.

«26 січня відбулось останнє судове засідання. Суддя вийшла до нарадчої кімнати. Зараз ніхто не має права коментувати справу. Але до військових частин прийшла рознарядка, аби офіцери писали листи на підтримку генерала Назарова.

Я думав, що на судових дебатах поставлять крапку. Пройшло кілька днів і почали летіти ці листи. Почитавши перший лист я був шокований. Яким чином особи, які не були присутні на судових засіданнях, не ознайомлювались із матеріалами по справі, оцінюють те, що відбулося в суді? Вони кажуть, що Назарова не можна судити. Вони пишуть, що Віктор Назаров вчинив вірно і що у всьому винні терористи
», - заявив адвокат родин військовослужбовців, загиблих на борту ІЛ-76, Віталій Погосян.

Адвокат наголосив на змісті листів від оперативних командувань «Схід» і «Захід». Основна теза у листах однакова – вони підтримують генерал-майора Віктора Назарова.

«У листі командування «Схід»: йдеться про те, що згідно матеріалів справи загиблі на боту пілоти не побачили злітно-посадкову смугу через відмову генератора. У суді такого не було. Навіщо розповсюджувати те, чого не було в суді. Ми не досліджували це. Коли літак заходив на посадку він був у робочому стані.

Оперативний штаб «Захід» написав, що екіпажі був підготовлений і все зробив вірно. Але вони пишуть, що немає жодного звинувачення відносно терористів.

Якби літак не летів його ніхто б не збив. Жодна посадова особа, тим паче, керівники оперативних штабів та військкоматів, не мають права висловлюватись про винуватість чи не винуватість Назарова. Це може зробити лише суддя. Зараз у нас затишшя, бо приймається рішення.


Я бачив сльози батьків потерпілих і не бачив, щоб генерал визнав свою провину.

Дуже складне кримінальне провадження. Це перша справа, коли до відповідальності намагаються притягнути особу такого рівня.
Зараз треба почекати. Там було вбивство і загинули військовослужбовці. Суд вирішить хто винуватий», - наголосив Віталій Погосян.

Правозахисник підкреслив, що він та інформаційне агенство «Інтерфакс-Україна» надсилали авторам згаданих вище листів запрошення на прес-конференцію. Але ніхто так і не прийшов.

Натомість представники командування «Схід» надіслали лист:Аліна Павлюк, юрист Центру стратегічних справ Українського Хельсінської спілки по справам людини зазначила, що у грудні 2015 року була підготована спільна скарга від усіх родичів загиблих на борту ІЛ-76:

«Скарга зареєстрована. Не дивлячись на те, що на території Донецької та Луганської областей відбувається війна, держава має вживати заходів, аби зберегти людські життя.

Навіть в умовах збройного конфлікту. Скарга базується на зверненні за фактом збиття ІЛ-76. Скарга як проти України, так і проти Російської Федерації . Україна в даному випадку відповідає за дії свого військового командування».

«Якби хлопці були живі мене б на цьому місці не було і я б не тримала футболку загиблого брата. Це не ганчірка. Для кого наші хлопці не м’ясо, я вас закликаю звернути особливу увагу на наше судове засідання. Ця справа надважлива для України.

Генерали мають відповідати за свої рішення, аби надалі вони відповідали за усі інші котли у зоні АТО. Там загинула величезна кількість наших солдат.

Кожного дня ми чуємо про загибель наших хлопців, кожного дня розбивається чиєсь серце. Так само, як три роки тому розірвалось моє серце. Рідні, адвокати не дадуть можливості ввести в оману суспільство, що генерали не мають бути покарані. Кожен має відповідати за свої вчинки
», - заявила під час прес-конференції Іляна Гайдук, сестра загиблого десантника Іллі Гайдука.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 12

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com