Сьогодні День пам'яті Героїв Крут

Главное фото новости
Фото: www.poetryclub.com.ua
1kr.ua
Сьогодні День пам'яті Героїв Крут.

У 1918 році у Києві о третій годині ночі почалося більшовицьке повстання, яке мало на меті завдати удару по владі й війську Центральної Ради незалежної УНР напередодні вступу до столиці червоної російської армії під командуванням Муравйова.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

27 юнаків було взято у полон більшовиків та страчені. Біля Аскольдової могили на похороні у Києві голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив їх героїчному вчинкові вірш «Пам'яті тридцяти».

2006 року на місці бою встановлено пам'ятник. З нагоди 80-ї річниці бою Монетний двір випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні.

Сьогодні свое професійне свято відзначають працівники пожежної охорони України.

Перші пожежні частини на території нинішньої України з'явилися в січні 1841 року. Вони були сформовані на базі Старокиївської пожежної частини.

Вітаючи співробітників пожежних формувань країни з їх професійним святом, згадаємо про їх самовідданість, сміливість і постійну готовність прийти на допомогу.

День мобілізації проти загрози ядерної війни.

Ця подія відзначається в усьому світі в річницю прийняття Делійський декларації, основною метою якої є заклик до припинення гонки ядерних озброєнь.

Також сьогодні Міжнародний день без інтернету.

Головна мета даного свята - повністю відвернути людей від комп'ютерів і глобальної мережі хоча б на один день, щоб прожити цей день виключно в реальному світі.

Події:

1805 — підписано указ про відкриття у Харкові Імператорського університету, другого за віком (після Львівського універиситету) університету сучасної України.

У цей день народилися:

1929 - 1999 — Ірина Молостова, українська режисерка.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество