Юрій Милобог. Звіт депутата Криворізької міської ради

Главное фото новости
Фото: Анна Рашевська
1kr.ua
Звіт депутата Криворізької міської ради Юрія Милобога депутата Криворізької міської Ради VII скликання, обраного від ПП «Об’єднання Самопоміч».

Ознайомитись із текстами звітів інших депутатів читачі можуть
тут.

У тексті збережена орфографія і пунктуація автора тексту.


В жовтні 2015 року я вперше був обраний депутатом Криворізької міської ради та увійшов до складу постійної депутатської комісії з питань планування бюджету та економіки.

Обирався як №1 списку кандидатів від політичної партії «Об’єднання Самопоміч», однак в результаті прийнятого рішення став позафракційним і не входжу у більшість, яка склалася з числа депутатів Опозиційного блоку та тих, що обирались від «Батьківщини» і Радикальної партії.

Чинним законодавством передбачено обов’язок депутата місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, звітувати про свою роботу. Готовий доповісти, що впродовж року депутатської діяльності взяв участь у роботі 14 з 16 сесій міської ради, 19 разів виступав у сесійній залі з питань порядку денного та у «Різному».
Отримав від громадян 523 усні звернення під час прийомів з особистих питань та 123 письмові. Проблеми, порушені у 112 з них, уже вдалось вирішити по суті. Це головним чином питання щодо неналежної якості надання житлово-комунальних послуг та благоустрою міста: спилювання дерев, установка світлофорних об’єктів, асфальтування прибудинкових територій та ін.

На запрошення мешканців та з власної ініціативи брав участь у численних зборах співвласників багатоквартирних будинків, на яких порушувались питання капітального ремонту житлового фонду, якості житлово-комунальних послуг, реалізації норм Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».

Питання необхідності капітального ремонту будинків за бюджетний кошт було порушено мною перед фахівцями УБЖП та перед міським головою. Бюджетом 2017 року місто взяло на себе зобов’язання по капітального ремонту 40 будинків, щодо яких є відповідні звернення громадян та подання управителів, і необхідність проведення капітального ремонту буде підтверджено експертним висновком.

В інтересах громадян мною складено та направлено до різних інстанцій 214 депутатських звернень, надано допомогу громадянам у складанні 7-ми позовних заяв до суду.

За рік депутатської діяльності розробив та подав на розгляд ради 12 проектів рішень, частина з яких була включена до порядку денного пленарних засідань.
У сесійній залі мої проекти рішень не були підтримані більшістю. Однак частина моїх ініціатив все ж втілюється в життя.

Кілька разів я вносив проекти рішень щодо запровадження закупівель за бюджетні кошти через систему електронних торгів «Прозоро». Спершу на тій стадії, коли це питання ще не було врегульовано на законодавчому рівні, але у області запроваджувався відповідний пілотний проект.

Вдруге, коли вже набув чинності Закон України «Про публічні закупівлі», мною було внесено проект рішення про запровадження системи електронних торгів при здійсненні закупівель на так звані допорогові суми. Для його ухвалення у сесійній залі на вистачило всього одного голосу.

В разі запровадження електронних торгів при закупівлях на допорогові суми місто могло б суттєво зекономити кошти, яких так не вистачає для потреб освіти та охорони здоров’я.

Іншими проектами рішень я пропонував
  • перерозподілити кошти фінансової підтримки телекомпанії «Рудана» на допомогу онкохворим дітям;
  • затвердити порядок інформування жителів міста про бюджетний процес і впровадити проект «Відкритий бюджет»;
  • ініціював веб-трансляцію пленарних засідань Криворізької міськради;
  • пропонував прийняти бюджетний регламент міськради;
  • вносив на затвердження ради Положення про місцеві ініціативи;
  • пропонував встановити порядок інформування громади про діяльність комунальних підприємств;
  • ініціював заборону на території міста реклами поїздок в окуповану АР Крим та міста Російської Федерації.

На виконання рішення міської ради про підтримку петиції щодо повного бюджетного забезпечення поточних господарчих потреб закладів освіти та припинення збору готівкових коштів у так звані шкільні фонди розробив проект рішення про Порядок отримання, використання та обліку благодійних внесків і пожертв установами освіти міста з використанням Інтернет-платформи «EduPay».

Популяризуючи ідею та механізм цивілізованого збору дійсно благодійних внесків та рішення міської ради про підтримку петиції щодо повного бюджетного забезпечення поточних господарських потреб закладів освіти, а також з метою обміну думками з батьківською громадськістю брав участь у зборах представників батьківських комітетів шкіл №52, №123, інших закладів освіти.

На сьогодні веб-трансляцію пленарних засідань ради налагоджено, проект «Відкритий бюджет» запрацював, заклади освіти після організованої для них презентації проекту почали укладати договори та співпрацювати з «EduPay».

В той же час поданий мною проект рішення про створення наглядових рад на комунальних підприємствах не був включений до порядку денного, однак наглядовими радами все одно довелось займатись. Адже після внесення змін до законодавства створення наглядових рад на комунальних підприємствах є тепер законодавчою нормою. Місто втратило шанс стати ініціатором інноваційної практики, стимулювавши комунальні підприємства до більш ефективної роботи.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
2 час 47 мин

Все хорошо

08 : 03

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com