Христос народжується! Славімо Його!

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
«Усім криворіжцям до світлого свята Різдва Христового від усієї душі побажаю міцного здоров'я, довголіття, процвітання, злагоди. Найголовніше – миру на серці, в кожній душі, сім'ї і в нашій Україні. Незважаючи на всі життєві негаразди, щоб віра у людей ніколи не згасала», - побажав містянам ієрей Віктор, священнослужитель Храму Різдва Пресвятої Богородиці у Кривому Розі.

Сьогодні, у ніч з 6 на 7 січня святкують одне із найбільших релігійних свят – Різдво Христове, день Народження Ісуса Христа. Християни вірять, що Ісус Христос був посланий Богом на землю задля спокутування гріхів і спасіння людства.

Згідно з переказами Євангелія, мати Ісуса Христа Марія та її чоловік Йосип жили в Назареті, а до Вифлеєму прийшли, виконуючи наказ правителя Августа - з'явитися всьому населенню на перепис. Не знайшовши місця для ночівлі, Марії та Йосипу довелося шукати прихистку в невеликій печері. Там Марія і народила Сина Божого. Тоді янгол спустився з неба й повідомив радісну звістку чабанам, які першими прийшли вклонитися немовляті.

На небі засяяла Вифлеємська зірка, що сповіщала світу про народження Спасителя та вказувала шлях до Царя всіх людей. За пастушками до печери прийшли волхви й принесли Сину Божому подарунки: золото, ладан і смирну. Золото символізувало царську владу, ладан — Божу волю, смирна — долю пророка.
Різдвяний Святвечір

День напередодні свята називається Різдвяним Святвечором. Це суворий пісний день. Християни намагаються не їсти до самого вечора, до сходження першої зірки, яка сповіщає про народження Ісуса Христа.

Для святкової вечері зазвичай готують 12 пісних страв.
Читайте також: Какие блюда должны стоять на рождественском столе

Важливий символ Різдва - дідух, він символізує урожай, добробут, багатство, безсмертя предків, духовне життя українців і виступає оберегом роду. Зазвичай дідух - це сніп вівса, який на Святвечір господар разом із сином вносять в будинок і ставлять на покуть. Разом з тим син стелить солому та сіно на підлогу, на стіл під скатертину, щоб у домі завжди була злагода та добробут. В стародавні часи дідух був аналогом сучасної ялинки.
Після сходу першої зірки сім'я молиться перед іконами, потім голова сім'ї запалює свічку і родина сідає вечеряти. Спочатку куштують кутю, а потім всі інші страви по черзі.
Після вечері батьки відправляють дітей з кутею до хрещених. Разом з вечерею хресники приносять в будинок родичів світло, добро і достаток. Зазвичай діти носять хрещеним кутю, узвар, хліб. Першому вечеря вручається хрещеному, після чого її отримує хрещена. Вони з'їдають по ложці куті, а потім виставляють її на середину столу, щоб і інші присутні могли її спробувати. А дитині хрещені батьки дарують солодощі та печиво.


«Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом звізда ясна на весь світ засіяла.
Де Христос родився, з Діви воплотився,
Як чоловік пеленами убога вповився»
.
За традицією, Святвечір закінчується колядками. У давні часи ходили колядувати тільки представники сильної статі. Зараз хлопчики і дівчатка можуть співати колядки разом.За традицією, колядники одягаються в костюми тварин та казкових персонажів: ведмедя, бика, діда, коня, цигана. Серед колядників обов’язково обирають «козу» — цю роль виконує хлопець-підліток, переодягнений в «волохатий» вивернутий кожух та з прилаштованими на голові рогами.

За українським звичаєм, головою ватаги колядників є «звіздар», який несе велику восьмикутну зірку – головний атрибут святкування Різдва в Україні та християнський символ Бога та сонця. Про хід галасливої юрби оповіщав «дзвонар», який у руках має дзвоник. Третьою важливою людиною з-поміж колядників вважається «міхоноша», який носить великий мішок з наколядованим «добром». Заходячи на подвір’я, колядники співають господарям величальних пісень з побажанням щастя і здоров’я.
Напередодні свята в церкві проходить велике повечір'я. У спеціальних для кожного Часу псалмах, гімнах і біблійних читаннях проголошується радість і сила Христового пришестя. В саме ж свято здійснюється служба утрені та літургія Святого Івана Золотоустого. В цей час віряни приходять до храму, щоб помолитися і очиститися від гріхів. Деякі православні християни мають звичай причащатися на святковій літургії. Ця традиція давня, вона вважається дуже благочестивою.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 15 мин

Есть угроза

07 : 26

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com