Фіктивні контракти Метінвесту занижували податок на прибуток

Фіктивні контракти Метінвесту занижували податок на прибуток

Фото: Первый Криворожский

Прокуратура Дніпропетровської області підозрює Північний, Інгулецький та Центральний гірничо-збагачувальні комбінати у проведенні безтоварних операцій з ТОВ «Газ Україна-2020», що призвело до неприховування податку на прибуток в сумі 214,14 млн грн.

Про це стало відомо з ухвал Дзержинського райсуду Кривого Рогу Дніпропетровської області, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження.
Про таке йдеться у програмі «Наші гроші».

Слідством встановлено, що в 2013-2014 роках згадані вище ГЗК за фіктивними контрактами перерахували «Газ Україна-2020» гроші.
Це дозволило занизити їм податок на прибуток.

За документами, фірма поставляла на підприємства дизпаливо, кожна угода була на декілька десятків мільйонів гривень.

Але дані «Укрзалізниці» свідчать, що в зазначений час на гірничо-збагачувальні комбінати залізницею паливо-мастильні матеріали від «Газ Україна–2020» не поставлялися.

Прокуратура звернулася в суд з клопотаннями провести виїзні документальні перевірки низки фірм на предмет встановлення, чи поставляли вони дизпаливо на згадані ГЗК. Мова йде про ТОВ «Торговий дім Ветек», ТОВ «Нєфтек», ТОВ «Оленерго», ТОВ «Експрес ТН» та ТОВ «ТК Інтеграл». Суд ці клопотання задовольнив.

ПАТ «Північний гірничо-збагачувальний комбінат», ПрАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» і ПАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальнйи комбінат» входять до групи «Метінвест», яка належить групі «СКМ» (71,24%) Ріната Ахметова і «Смарт-холдинг» (23,76%) Вадима Новінського.


ТОВ «Нєфтек» зареєстровано в Дніпрі на белізьку компанію «Теплікс трейд лімітед», зараз діяльність фірми припинена. ТОВ «Оленерго» зареєстроване під Києвом в селі Петропавловська Борщагівка, власниками його є Олександр Гранюк та Ольга Бачинська. Фірма зараз перебуває в процесі банкрутства.

ТОВ «Експрес ТН» зареєстроване в Світловодську Кіровоградської області на місцевого мешканця Олексадра Уханова. ТОВ «ТК «Інтеграл» зареєстрована у Львові, бенефіціаром вказаний громадянин Великобританії Вікенс Мартін Джон.

Мажоритарним власником ТОВ «Торговий дім Ветек» є «Ветек трейдинг лімітед», яка зареєстрована на Кіпрі. Раніше Курченко офіційно займав посаду голови наглядової ради групи компаній «Ветек».

Комментарии (7)

Илья

15:55, 20 декабря 2016

Петя всё никак не угомонится, набивает щеки....лишь бы не лопнул

Илья

18:20, 20 декабря 2016

самое время вспомнить про 2млрд., и камазы януковича

Максс

16:05, 20 декабря 2016

Эту страну не победить. Пи**ли, п***ят и будут ***ть

Никнeйм

17:25, 20 декабря 2016

Ему срочно нужен свой металл - уже нечем росВМФ в севастополе ремонтировать. Убедите меня, что это неоправданные слухи ворогив, будто компания нашегопрезидента занимается этим промыслом.

Настоящий патриот

17:32, 20 декабря 2016

ПрАТ "ІНГЗК"

Вадим

09:07, 21 декабря 2016

Привата мало? Теперь решили переключиться на ГОКи Метинвеста? Подавитесь...

Викушка

13:55, 21 декабря 2016

Какие громкие заявления. А где какие-то проверки и тд? Прокуратура наша уже давно делает кучу заявления , часть из которых в итоге потом не подтверждается,а остальные просто игнорируют. Заявление сделать-сделали и всё, занялись чем-то другим.
В первую очередь расследований и проверок требует сама прокуратура)

Ссылка скопирована в буфер обмена