«Це моя країна, я лишаюсь тут», - Сергій Жадан у Кривому Розі
![«Це моя країна, я лишаюсь тут», - Сергій Жадан у Кривому Розі «Це моя країна, я лишаюсь тут», - Сергій Жадан у Кривому Розі](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275490_20482c0c0174f42b0d51b6b052c31ce6cc1a9b028421073dc058c26de33546d01481152703.jpg)
Фото: Первый Криворожский
Це вже четвертий альбом проекту «Жадан і собаки». І саме його поет і музикант під час прес-конфернції називає найбільш вдалим.
На запитання криворізьких журналістів про волонтерську складову їхнього концертного туру Сергій Жадан відповідає:
«Мені не є цікавим мистецтво, орієнтоване лише на себе, мені нецікаві письменники, які пишуть про себе, які співають лише про свою любов.
Соціальне мистецтво - соціальна складова. Ми із «Собаками» себе завжди так і позиціонували».
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275651_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87e16433780488f9a237d153282bfb6bd01481211253.jpg)
Перед початком туру до Сергія звернулись друзі українського політв'язня Олександра Кольченка, якого незаконно засудила російська окупаційна влада Криму до ув'язнення в колонії суворого режиму на 10 років, і попросили якось його підтримати. Мамі Олександра, щоб навідати сина, потрібно не лише здолати купу бюрократичних процедур, потрібна ще й чимала сума грошей на квиток до РФ.
«Жадан і Собаки» вирішили, що під час Психотуру можуть спробувати зібрати кошти на квиток до Росії для Сашкової мами. Збирають і листівки із побажаннями Олександру.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275652_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87883b65ebf1441864a26f41b913d37c8a1481211393.jpg)
«Ми намагаємось підтримувати не лише військових у Донецькій і Луганській областях, мирне населення у так званій «сірій зоні», але і наших політв’язнів. Кількадесят наших співгромадян нині знаходяться в тюрмах, на зонах Російської Федерації», - говорить Сергій під час прес-конференції.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275653_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87a6f71780fd6e5580df45b68f27a992641481211461.jpg)
Крім комерційних концертів, розповідає Сергій Жадан, в рамках туру вони з колегами організували кілька виступів у місцях позбавлення волі. Робили такий концерт у Ковелі в підлітковій виховній колонії, у Кременчуці співали перед підлітками, попереду виступ у жіночій колонії.
«Важливо пробувати працювати з тими групами українців, які не можуть відвідувати наші концерти у різних містах. Так чи інакше, але там є люди, за яких потрібно чіплятись, яких потрібно витягувати, давати шанс повернутись у нормальне життя», - наголошує поет і музикант.
Сергій говорить, що квотування українських пісень у радіоетері підтримує, але лобіювати появу там творів неформатних «Жадана і Собак» не буде.
«Не йдеться про те, щоб прибрали пісні Кіркорова, а поставили наші. Йдеться про те, щоб просто прибрали пісні Кіркорова», - відрізає музикант.
Жадан розповідає журналістам про виступи у бліндажах, на блокпостах, у «сірій зоні». Ділиться, що зовсім скоро вийде не лише роман про війну на Донеччині та Луганщини, який він планує завершити вже цієї зими, а й аудіопроект.
Вірші зі збірки «Тамплієри» поет попросив начитати своїх друзів, і незабаром в ефірі радіо «Аристократ» можна буде почути рядки авторства Сергія Жадана у виконанні Сергія Михалка, Тараса Чубая, Івана Линьо, Саші Кольцової, Ірени Карпи, Олексія Горбунова, Сашка Положинського та інших.
відточує виваженість і снагу,
Літери імені твого глибокі,
ніби перші сліди на снігу.
Вони тепер окреслено і чітко
ламають беззахисне покриття,
з наших імен і наших учинків
витворюючи наше життя.
(уривок вірша Сергія Жадана зі збірки «Тамплієри» )
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275654_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87a1df8597697a4b2384be3203715020c31481211519.jpg)
«На сьомий день зими нічого не планувала, окрім довгоочікуваної зустрічі із паном Жаданом та «Собаками в космосі», - говорить перед концертом поетеса-початківець Ксенія Костянець.
Майже п'ять років тому до рук дівчини потрапила «невеличка книжечка віршів, тонша за волосину, на якій ми всі тривалий час тримаємось».
Відтоді Ксенія закохана у поезію та музичний гурт, який очолює харків'янин родом із Старобільська Сергій Жадан.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275657_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87d1874c706228e6be0996b411e89724791481211898.jpg)
Під час прес-конференції Сергій Жадан розказав про нову збірку віршів «Тамплієри». Гроші, отримані з продажу цієї книжки підуть на благодійність.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275656_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a87c1c887cccb3eeb71dec5e517fb7e6c781481211789.jpg)
«Багато птахів полетіло й повернулося, та щем, відчутий колись, судомить і сьогодні! ПсихоТур запалив, розігрів, дав наснаги», - ділиться враженнями від концерту Ксенія Костянець.
І захоплено хизується, що нарешті виправлено, як говорить сама дівчина, «неподобство»: єдину в її колекції книгу Жадана, що стояла на поличці без автографу автора - підписано.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275655_5dbaf2c8ee6c26fc840b121a890c2a878d8371ff8ac59c4dc5b487b7c1eb48091481211647.jpg)
Під час двогодинного концерту Жадан кілька разів доводить до сліз романтичних слухачок, які у піснях пізнають фрагменти віршів з попередньої збірки письменника «Життя Марії». Сергій із гуртом виконують десяток нових пісень з альбому «Пси», і розважають прокачану криворізьку публіку старими хітами.
«Виступ по дорослому потужний. Олдскульний рок з чоловічим ритмом і глибоким текстом. «Жадан і Собаки» в Кривому Розі не вперше, але навіть старі пісні звучать по-новому», - говорить Наталія Саранчук, дівчина, яка має в своїй колекції всі збірки творів Сергія Жадана.
![](https://img.1kr.ua/news_files/news/483e80d4/4f5344cd/275665_6f33f1479bbc69f5a0dac61408010310a3da693e359f9efb4d01f3b97b26da861481217645.jpg)
Після двох виходів «на біс»Сергій невтомно роздає автографи прихильникам. Міцно тисне руки чоловікам, і по-братньому приготає дівчат.
Фото: Евгений Журавель Вячеслав Волк
Видео: Евгений Журавель Вячеслав Волк
Комментарии (5)
серега бухантин
20:41, 08 декабря 2016
Началося ***
ProtivvXynti
20:46, 08 декабря 2016
Итог, диагноз: УГМ (укроп головного мозга)
omua78
21:03, 08 декабря 2016
Сепар какой то.Вся Украина на низком старте ждет безвиза,чтоб,значится,к нашим европейским корням вернуться,а он,стало быть,не ждет? Остаться хочет?Выбороным безвизом воспользоваться брезгует?Срочно проверить на шатунство!!!
Бaтон
21:08, 08 декабря 2016
*** хто воно таке? Цей Жадан?
Major
21:25, 08 декабря 2016
Полный бред какой-то... Прям гецають и гецають..... Первый раз слышу об этом "суперизвестном" челе......