Якою буде студентська стипендія у 2017 році

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
З 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть лише ті студенти які посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.

Таку заяву зробила Лілія Гриневич, міністр освіти і науки України, під час Міжвідомчої наради щодо проекту Постанови КМУ «Про внесення змін до стипендійного забезпечення».

«Це новий рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. Кожен виш розробить критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», - прокоментувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

На 90% місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10% - критерії, що визначить ВНЗ. В міністерстві впевнені, що це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії вони отримали однаковий середній бал.

«В проекті бюджету закладено 2,978 мільярдів гривень на соціальні стипендії та 2 мільярди гривень на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо, перекинути 1,7 мільярди гривень з соціальних стипендій на академічні. Це дозволить повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії й забезпечити виплату збільшених стипендій половині студентів», - наголосила Лілія Гриневич.

З 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% - отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%.
При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія складе 1100 гривень, що на 33.4% більше, ніж в 2015 році.

Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72.9% більше ніж зараз – 1600 гривень.

Для професійно-технічних навчальних закладів збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4%.

Мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації складатиме 830 гривень, а для учнів ПТНЗ – 415 гривень.

Стипендія для кращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях (природничо-математичні педагогічні, інженерні спеціальності – ред.).

Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації складатиме 2036 гривень, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 гривень.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Экономика