Незвичайні діти потребують звичайної допомоги

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні у Кривому Розі відбувся круглий стіл, на якому розглядалася проблема інтеграції дітей з обмеженими можливостями у суспільство.

У місті стартує проект «Інтеграція дітей з обмеженими можливостями в суспільство - спільними зусиллями» в рамках іншого проекту «Соціальні послуги - спільними зусиллями» за підтримки Європейського Союзу, в партнерстві із Українським незалежним центром політичних досліджень та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія (ASB-Georgia).

Організатор заходу - благодійна організація «Мережа» запросила на прес-конференцію представників спільноти батьків дітей з обмеженими можливостями, радника голови Криворізької районної ради Сергія Терентьєва, директора комунального закладу «Навчально-реабілітаційного центру» Тетяну Любченко. На зустріч також були запрошені начальник управління охорони здоров’я виконкому Криворізької міської ради Костянтина Мурашка та виконуючу обов'язки начальника управління освіти і науки виконкому Тетяну Кріпак, які, на жаль, не прийшли.

Елла Соколюк, виконавчий директор благодійної організації «Мережа», розповіла про проект, розрахований на рік. Він передбачає 3 етапи:

1. Етап - підготовчий: аналіз потреб дітей з особливими потребами, складання команди, планування роботи;

2. Етап - навчання вчителів основам інклюзивної освіти (інклюзивне навчання (корекційне) учнів чи студентів із особливими потребами шляхом включення їх в загальне освітнє середовище – ред.) методам роботи з дітьми;

3. Етап - включення в систему соціальних послуг інклюзивних послуг.

«Ми будемо працювати з 120 дітьми. Таким дітям будуть пропонувати послуги психологів, соціальних працівників, логопедів, дефектологів. Головне, надаватимемо послуги на дому, бо є багато дітей, яким важко ходити або вони є не виїзними», - додала Елла Соколюк.

Менеджер проекту «Соціальні послуги спільними зусиллями» Олександра Брашовецька зазначила, що проект реалізується у Кривому Розі та Криворізькому районі.
Проект охоплює дітей з ДЦП (дитячий церебральний параліч - ред.), аутизмом, неврологічними захворюваннями, дітей, хворими на ВІЛ та СНІД.
Передбачається також введеня інклюзивного навчання у дитячі садки та початкові школи.

Павло Агєєв, представник ГО «Фонд об’єднаних сердець», який допомагає родинам з дітьми-аутистами, сумнівається щодо введенняя інклюзивного навчання у школи: «Многие родители против инклюзивного образования в школах. Потому что дети растут жестокими, они будут издеваться над детьми с особыми потребностями. Но если даже 30% детей в классе поймет и будут помогать, то я думаю, мы достигнем хорошего результата».

Він розповів про проблеми, з якими стикаються батьки дітей з обмеженними можливостями: «В наших реабилитационных центрах очень мало специалистов, которые занимаются вопросами таких детей. Только в нашей организации около 90 детей-аутистов. Так как город длинный, родителям очень тяжело везти детей на осмотр к специалисту через весь город, если они живут на Ингульце, а ехать на 44 квартал. Они не в состоянии довезти ребенка».

Мама сонячного Тараса (сонячні діти – діти з синдромом Дауна - ред.) Тетяна Верхоломчук говорить: «Мы с Тарасом прошли веселую жизнь. Почему веселую? Синдром Дауна сразу ставит крест на жизни ребенка. Ребенок необучаемый, чаще всего сидит дома либо в интернате, или многие родители создают для ребенка комфорт, отвозят в село. Но каждый человек, только находясь в обществе, может развиваться».

Тетяна добилася для свого сина того, щоб він пішов у дитячий садок, вчився разом з дітьми у загальноосвітній школі. Там він провчився до 10 класу. «В нашей стране очень тяжело. Общаясь с чиновниками, все по-человечески понимают. Но законы страны не предполагают развития детей с особыми потребностями в социуме».

Солнечный Тарас рассказал, что любит театр, танцевать брейк-данс, петь. Даже участвовал в спектакле, который занял в Днепре второе место: «Им очень понравилось, как я выступаю. И я получил свой первый диплом».

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 2 час 51 мин

Есть угроза

46 : 12

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com