Святослав Вакарчук незадоволений новим Законом про квоти на українську музику

Главное фото новости
Фото: google.com
1kr.ua
8 листопада набрав чинності Закон про квоти на музику державною мовою.

Половина радіопрограм та чверть музики в ефірі вже тиждень звучить українською. Але у країні ще точаться суперечки щодо нового закону.

Вчора на «Громадському телебаченні» Олексій Бондаренко, музичний критик, зауважив, що прихильники закону хотіли збільшення кількості україномовної музики на радіо, якої раніше не було. Але тут є свої недоліки.

«Після закону я проводив дослідження. Насправді, кількість україномовної музики збільшилась майже у 4 рази. Але що це за музика? Є проблема з музичними форматами. Якщо під одні формати музики підібрати 25% українських пісень можна. То під інші - дуже важко. Моя особиста думка, що це не додає якості українській музиці. Адже кожна радіостанція має свій формат. Наприклад, на «Kiss.FM» не можна включили поп-рок. На «Шансоні» також. Це буде нелогічно і аудиторія піде. Потрібна розбивка по форматам», - додав Олексій.
Музикант і лідер групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що він також не є прихильником квот для українських пісень на радіо.

«Ми прекрасно розуміємо, що якщо без підготовки ввести квоти для україномовної музики, це буде мати два наслідки: перший - на радіостанціях буде з'являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс неповноцінності у слухачів. Другий - ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а іноді навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти», - підкреслив Вакарчук.

Він сказав, що у нього викликає подив, коли деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин Океан Ельзи.

«Ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином, вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту ж групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на українську музику в цілому», - пояснив Вакарчук.

«Це все є наслідком того, що у нас не збалансовані державні інтереси. Повинна бути добровільна згода обох сторін робити все українське популярнішим і кращим. Для цього потрібно, щоб держава, крім квот, давала українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: це і податкові преференції, і більше фінансування культури... Будуйте зали, зробіть ремонт в будівлях державних підприємств, пов'язаних зі звукозаписом, найміть фахівців, працюйте з радіостанціями не як наглядач, а станьте їх партнерами. З іншого боку, директори радіостанцій не повинні висміювати квоти. Це повинен бути спільний рух в одному напрямку», - пояснив музикант.
В Україні з'явилися дві радіостанції з повністю українським контентом: «Країна ФМ» та «Radio.ua».

Зазначимо, що радіо «Країна ФМ» було створено на базі радіостанції «ЄС» шляхом переформатування останньої, яке відбулося восьмого листопада. У Кривому Розі цю радіостанцію можна послухати на радіохвилі 100.2 ФМ.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
45 мин

Все хорошо

02 : 15

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Культура

Booking.com