Вони забуті на війні, - «Кривбас» у Верховній Раді

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Днями у Верховній Раді пройшла виставка музею 40 батальйону «Кривбас». Разом з бійцями до столиці приїхали матері бійців, які по теперішній час перебувають у полоні після Іловайської та Дебальцевської трагедій.


«Кожного дня ми продовжуємо боротьбу: оббиваємо пороги кабінетів чиновників з проханням допомогти повернути хлопців додому. Зустрічі з представниками СБУ, консулами Франції, США та навіть Президентом України нічого не дали по суті», - каже Олена Сугак, мама зниклого безвісти воїна 40-го батальйону Руслана.
«На жаль, окрім нас, наші діти нікому вже не потрібні. Сподіваємось, що у Верховній Раді нас почують», - Алла Макух, керівник Всеукраїнського громадського руху матерів та родичів учасників АТО «Берегиня».
До слова зауважимо, що сім’ї героїв досі не отримують від держави ніякої допомоги.

Микола Колесник, куратор батальйону говорить: «Це проблема не тільки Кривбасу, а всієї України. Ціла категорія людей забута на цій війні. У Кривому Розі за рішення про виплату разової матеріальної допомоги сім’ям полонених депутати вже проголосували. Таку ініціативу підтримали депутати партії «Укроп» в різних регіонах України. Тепер черга захистити ці родини на законодавчому рівні».Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» набув чинності 30 вересня 2016 року, і ч.6 ст.9 передбачає, що члени сім’ї полонених, заручників, безвісно зниклих повинні отримувати всі види надбавок, які встановлюються Кабінетом Міністрів.

«А Кабінет Міністрів на сьогоднішній день не встановив ці норми, і ми зараз знаходимось ніби у підвішеному стані: закон існує, а порядку його реалізації немає. Ми звернулися до бюджетного комітету, щоб вони при прийнятті бюджету на 2017 рік врахували ці виплати. На черзі звернення до Кабінету Міністрів щодо розробки порядку, тому що військові частини на місцях цей закон застосувати не можуть», - коментує Максим Тимочко, юрист Української Гельсінської спілки з прав людини.
По завершенню виставки музею батальйону «Кривбас» спільними зусиллями криворіжців і нардепа Андрія Денисенка плакати з фотографіями полонених бійців та закликом їхніх матерів про допомогу вивісили у сесійній залі.
«Значна частина депутатів не доходять до третього поверху кулуарів. Таким плакатам місце саме на трибуні Парламенту. Немає різниці між в’язнями Кремля, ми полонених на класи не поділяємо, кожний громадянин і патріот України для нас має цінність», - заявив Андрій Денисенко.Фото надані Громадською організацією «Батальйон Національного Захисту «Кривбас»

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
57 мин

Все хорошо

01 : 23

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com