Криворіжці на одну годину перекрили рух транспорту біля Червоної

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні о 7:45, як і було заявлено днями, члени 15-ти громадських організацій Кривого Рогу перекрили рух автотранспорту, щоб звернути увагу на катастрофічну екологічну ситуацію в місті. Перед початком робочого дня понад 100 криворіжців зібралися біля стели ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» неподалік залізничної станції «Червона».

«На мартенівській (доменній - ред.) печі №7 мала бути проведена реконструкція. Мали з’явитись сучасні технології. Цього досі не сталося», - говорить Едуард Горевий,заступник голови ГО «Екологічна Рада Криворіжжя».

Мітинг-попередження промисловому гіганту модерували представники «Об’єднання відповідальних громадян». З імпровізованої трибуни виступили екологи, журналісти, члени громадських організацій міста, депутати районних та міської рад від політичних партій «Сила людей», «Солідарність» та «Укроп». Втім, вони наголошують, що акція не політична, і участь у ній вони беруть винятково як громадяни.

Відповідно до посадової інструкції, голова Металургійної райради Геннадій Шаповалов теж прибув на місце проведення мітингу. Але за його словами, підтримав би таку акцію і просто як мешканець Кривого Рогу.

На мосту утворився затор із кількох десятків автівок. Співробітники поліції перенаправили їх іншою дорогою. Учасники мітингу безперервно рухалися по зебрі із гаслами «Досить труїти Кривий Ріг», «Арселор-вбивця». Двоє учасників акції носили за плечима метрові коробки із написом «430кг». Так криворіжці візуалізували об’єм тих викидів, які отримує від комбінату кожен мешканець міста протягом одного року.

«Ми просимо звернути на це увагу. Це попереджувальна акція. Якщо «Арселор» не відреагує, ми будемо вживати інших заходів», - сказав з трибуни депутат міськради Андрій Немченко.

Подібні мітинги мають стати формою народного впливу не лише на політиків, а й на таких промислових гігантів,-говорить представник «Об'єднання відповідальних громадян», депутат міськради Світлана Сова.

До учасників мітингу-попередження менеджмент «АрселорМіттал КривийРіг» не виходив.

Ближче до вечора прес-служба підприємства надіслала представникам преси заяву керівництва ПАО «АрселорМітал Кривий Ріг» щодо акції, проведеної громадськими організаціями. Наведемо кілька найбльш красномовних цитат у наступних публікаціях.

Нагадаємо, що вчора підприємство виконало рішення суду про виплату 72 млн грн. у вигляді стягнення за порушення вимог природоохоронного законодавства, визнаючи свою провину в надмірному забрудненні повітря.

Щоб почути усе, про що говорились під час мітингу, дивіться запис.
Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город