Для депутатів міськради створюють правила етичної поведінки

Главное фото новости
Фото: psychologo
1kr.ua
Чорновий варіант документу етичного кодексу правил службової поведінки депутатів та міського голови розробили експерти Національної академії державного управління при Президенті України.


«Активісти вважають, що політики нарешті мають зрозуміти, що цінності – це не продукт, який можна купили або продати», - наголошує Богдан Рижак, заступник голови ГО «Red Hub».

У цьому кодексі для представників влади є правила поведінки під час проведення сесій, при спілкуванні з громадою, зі ЗМІ, правила публічної поведінки у соцмережах, а також запобігання проявам корупції. Йдеться і про звітність перед суспільством.

Займаються впровадженням кодексу в чотирьох пілотних областях спеціалісти з Інституту «Республіка» та Центру «Ейдос». Просування та обговорення етичного кодексу відбувається також у Дніпрі та Кривому Розі.

Якщо місцеві ради підтримають кодекс, то лайка у сесійний залі, грубе спілкування з виборцями, контакти на інтерв’ю тільки з лояльними ЗМІ, загальна непристойна поведінка, зловживання владою та лобіювання власних інтересів загрожуватиме депутату позбавленням мандату, виключенням в лав партій.

Експерт Інституту «Республіка» Дар’я Тижбіряк наголошує, що у законодавстві не існує жодної збірки правил поведінки для народних обранців. Звісно, існують окремі норми, але всі вони розкидані по іншим нормативним актам, про які депутати та громадськість уявлення не мають.

«Кодекс етики для голови та депутатів місцевої ради - це перш за все орієнтир для депутата; збірка правил, які допоможуть популяризувати принципи доброго врядування в Україні та підвищити рівень довіри до влади. Прийняття Кодексу етики є свідченням політичної зрілості місцевої еліти. Якщо депутати не готові поводити себе чесно, відкрито та етично, чого власне можна від них очікувати?», - говорить Дар’я Тижбіряк.

За дотриманням кодексу стежитиме етична комісія. Її треба обрати. У комісію мають входити:

- чиновники (щодо цього пункту ще ведуться перемовини);

- представники партій;

- працівники бюджетних установ;

- громадськість.

Механізм та критерії відбору членів комісії ще у розробці. У кожного міста вони можуть різнитися.
Комісія - не каральний орган, її мета виявити порушення. Санкціями мають займатися інші структури. Комісія ж тільки рекомендує.

У нашому місті на зустріч з активістами прийшли представники з політичних партій «Солідарність», «Самопоміч», «За рідне місто» та секретар міськради Сергій Маляренко. Депутати та активісти вносили свої пропозиції та корективи до існуючих правил. Міська влада погодилася прийняти етичний кодекс з однією умовою –прописати правила поведінки на сесії і для простих громадян.

Координатор впровадження етичного кодексу у Кривому Розі, заступник голови ГО «Red Hub» Богдан Рижак вважає, що документ, перш за все, мають підтримати активісти та громада.

«Доки депутати будуть вести себе так, як Шаріков з усім нам відомого твору Булгакова, доти до них і будуть ставитись відповідно – зневажливо й стереотипно. І це стосується не тільки Кривого Рогу, а й України в цілому», - говорить Богдан Рижак.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
3 час 42 мин

Все хорошо

05 : 49

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com