Паліативна допомога у Кривому Розі

Паліативна допомога у Кривому Розі

Фото: Владислав Талалай

У Кривому Розі під медичним наглядом знаходиться близько 2000 паліативних хворих. З них близько 400 потребують наркотичного знеболення, а отримують його - 150, серед них є діти.

Паліативна допомога дозволяє поліпшити якість життя смертельно-хворих пацієнтів.

За даними міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, щороку майже 500 тисяч осіб в Україні потребують ефективного знеболювального.

Криворізьке міське відділення БО «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг» за підтримки МФ «Відродження» впровадило в місті проект «Розширення практики використання контрольованих препаратів у роботі сімейних лікарів», що мав вирішити гостру проблему доступу до знеболювального паліативних хворих із хронічним болем.

На 2000 хворих в місті немає ані паліативного відділення для дітей, ані мобільної паліативної служби. Між тим, у Кривому Розі під медичним наглядом знаходиться близько 80 паліативних хворих дитячого віку.

За 6 місяців роботи була зібрана кваліфікована робоча група, розроблені локальні протоколи, зроблено економічний аналіз цін на наркотичні знеболювальні в Україні, проведено опитування серед паліативних хворих, щодо виявлення потреб стосовно доступу до наркотичних анальгетиків. Також організували та провели навчальні тренінги для сімейних лікарів щодо ведення паліативних пацієнтів, які відвідало понад 80 сімейних лікарів із ЦПМСД міста.

Щодо детальної інформації можна звернутися на офіційну сторінку БО «БТ «Мережа» м. Кривий Ріг» - тут.

Нагадаємо, 15 жовтня у парку імені Мершавцева пройшов благодійний концерт та велопробіг під гаслом «Життя і смерть від болю. Так не повинно бути!», присвячений проблемі надання комплексної паліативної допомоги дітям, які мають невиліковні хвороби.

А у соцмережах користувачі викладають фото у дивних капелюхах, додаючи хештеги #Hatson4cpc#КапелюхаНаВуха. Вони висловлюють солідарність із невиліковно хворими дітьми та їхніми родинами.


Ссылка скопирована в буфер обмена