ЗНО-2016 на Дніпропетровщині пройшло відкрито і без значних порушень, - ОПОРA

ЗНО-2016 на Дніпропетровщині пройшло відкрито і без значних порушень, - ОПОРA

Фото: sq.com.ua

Громадянська мережа ОПОРА розповіла про результати спостереження за проведенням ЗНО у Дніпропетровській області, повідомляє Дніпроград.

У 2016 році на ЗНО зареєстровано понад 16 тис школярів. Громадянська мережа ОПОРА взялася за перевірку порушень під час його проведення, з метою надати об'єктивну оцінку процесу перевірки знань для громадськості, запобігти можливі порушенням під час процесу.

Як розповідає координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Вадим Головченко, загалом було проведено 64 спостереження на 56 пунктах тестування, це у Дніпрі, Кривому Розі, Кам'янському, Нікополі, Павлограді, Першотравенську.

Загальна оцінка проведення ЗНО у Дніпропетровській області позитивна, але під час спостереження були виявлено ряд помилок. Проте вони загалом не впливають на визначення результату рівня знань усіх учасників. Фактично порушень виявлено незначну кількість, вони не є масового характеру.

«Наприклад, спостерігачі фіксували випадки запізнення абітурієнтів, появи абітурієнтів без необхідних документів та ігнорування заборони мати при собі під час складання тесту технічні предмети і засоби: телефони або електронні носії. Якщо брати у відношенні ту кількість, яка зареєструвалася та прийняла участь в тестуванні, у Дніпропетровській області неявка з кожного предмету варіюється приблизно 3-3,7% (у залежності від предмету», - додав Вадим Головченко

Консультант громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області Христина Коновалова розповіла: «Почастішали випадки, коли абітурієнти самі себе позбавляють права здати тест. 12 абітурієнтів допустили порушення процедури ЗНО та були позбавлені права продовжувати тест через наявність технічних пристроїв. У 9 учнів виявили засоби зв'язку та збереження інформації, у 3 учнів — шпаргалки. У цих абітурієнтів результати тестів були анульовані»

Також під час тестування були виявленні процедурні порушення серед складу персоналу. Старші інструктори при заповненні аудиторного протоколу забували запропонувати підписатись 4 учням після здачі виконаних завдань, інструктори часто ненавмисно пошкоджували пакети для пакування виконаних завдань в аудиторних протоколах.

Директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова додала: «Регіональний центр оцінювання якості освіти та Український центр оцінювання якості освіти протягом всіх років проводили ЗНО відкрито для громадського спостереження. При чому спостерігачами можуть бути і журналісти. Нам би дуже хотілося, щоб спостереження було у кожній аудиторії, тоді б ми могли і стверджувати щодо рівності умов, абсолютної відкритості процедури і, скажімо, висновки можуть бути зроблені більш ґрунтовно».

Ссылка скопирована в буфер обмена