Довгинцівським районним відділом кримінально–виконавчої інспекції проведена робота з неповнолітніми правопорушниками

Главное фото новости
Фото: РВКВІ.ua
У Довгинцівському районному відділу кримінально – виконавчої інспекції була проведена робота з неповнолітніми правопорушниками.

Підлітковий вік традиційно вважається кризовим періодом у становленні та розвитку особистості. Напружена політична, соціальна і економічна ситуація, яка склалася в Україні, негативно впливає на особистісний розвиток дітей, зумовлює втрату цінностей та життєвих орієнтирів.

Потік інформації різного змісту зі ЗМІ та Інтернет простору формує у свідомості сучасного підлітка його світосприйняття, світогляд. Яскраві образи заможної та безтурботної молоді з екрану, або сцени насильства без наслідків з електронних ігор, відривають підлітка від реальності та посилюють орієнтацію на «красиве життя», яке є недосяжною мрією для багатьох в умовах сьогодення.

Нажаль, тінейджери (не діти і не дорослі) не мають можливості заробляти гроші соціально прийнятними способами, але у них є велике бажання відповідати нав’язаним стереотипам з телебачення, що можуть спонукати їх до порушення закону.

Сім'я, як соціальний інститут, повинна б була стати орієнтиром цінностей і запобігти негативним проявам у поведінці, але виявилася неспроможною. Через велику кількість розлучень та виховання дитини одним з батьків похитнувся батьківський авторитет, руйнується моральність. Низький рівень життя та освіти зумовлюють появі функціонально неспроможних сімей в яких часто ведеться аморальній спосіб життя: алкоголізм, наркоманія.

Отже, неповнолітні злочинці - це підлітки, що втратили ціннісні орієнтири в житті та прийняли пом'якшення моральних і правових норм за їх відсутність.

В силу свого психофізичного розвитку, саме підлітки мають великий шанс на виправлення, реабілітацію та соціалізацію у суспільстві. Повернення неповнолітніх злочинців до нормального життя, мотивування їх на отримання освіти, професії, досягнення успіху - головне завдання працівників кримінально – виконавчої інспекції, яка впевненими кроками йде шляхом реформування у службу пробації.

5 лютого 2015 року було прийнято Закон України «Про пробацію», який у статті 12 закріпив особливості здійснення пробації щодо неповнолітніх. Станом на 1 липня 2016 року у Довгинцівському РВ КВІ м. Кривого Рогу перебуває на обліку 3 неповнолітні особи. Згідно п. 6 ч. 1 ст. 2 та ч. 1 ст. 12 чинного Закону України «Про пробацію» зазначено, що пробація - система наглядових та соціально- виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Пробація щодо неповнолітніх - це пробація стосовно осіб віком від 14 до 18 років. Пробація здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх, спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків. З огляду на це, для надання кваліфікованої психологічної та соціальної допомоги до підрозділу КВІ були введені посади психолога та фахівця з соціальної робити з засудженими.

Основним завданням фахівця з соціальної роботи з підлітками є виявлення соціальних потреб сім’ї засудженої неповнолітньої особи та надання фахової консультації щодо отримання пільг, соціальної допомоги, вирішення проблем з документами, працевлаштуванням тощо. Соціальний фахівець направляє батьків неповнолітнього до спеціалістів закладів та установ, які безпосередньо надають вищевказані послуги та координує процес вирішення проблемного питання.

Важливе місце у роботі фахівця з соціальної роботи займає профілактика повторного вчинення правопорушень серед підлітків. Наприклад організація екскурсії для засуджених неповнолітніх до СІЗО, яка відбулася 24 березня цього року. Молодь на власні очі побачила умови перебування ув’язнених та особливості спілкування з засудженими.

Велику роль відіграє розвиток духовно – моральних цінностей у правопорушників шляхом відвідування храмів та отримання настанов від священників. Так, 17 червня 2016 року відбулася зустріч підлітків з протоієреєм Анатолієм у Храмі Пресвятої Богородиці. В ході зустрічі з неповнолітніми підобліковими проведена бесіда на тему: «Гріховність вчинення правопорушень та діянь, які суперечать духовним та моральним нормам».

Діяльність фахівця з соціальної роботи тісно пов’язана з працею психолога. Разом вони утворюють соціально – психологічну службу у підрозділі. Психолог кримінально – виконавчої інспекції проводить психодіагностичну роботу з неповнолітніми щодо вивчення самооцінки, емоційного стану, рівня агресії, акцентуацій характеру, особливостей нервової системи та типу темпераменту.

Основним завданням психолога є консультування засуджених неповнолітніх та їх батьків, надання рекомендацій щодо виходу з кризового психологічного стану. З батьками неповнолітніх злочинців проводяться психологічні консультації окремо, так як в більшості випадків, саме низький виховний потенціал батьків та наявність не вирішених психологічних проблем призводить до конфліктів та непорозумінь з власними дітьми. Відсутність взаєморозуміння, підтримки, поваги та любові в сім’ї штовхає підлітків на пошуки свого місця в житті, визнання серед однолітків,часто хибним кримінальним шляхом.

Доречно зазначити, що кримінально – виконавча інспекція тісно співпрацює з “Криворізьким міським центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді”.

Неповнолітні, що перебувають на обліку стали учасниками корекційно – відновлювальної програми «Сходинки» на базі Центру. Підлітки та їх батьки, які знаходяться під соціальним супроводом, відвідують фахівців, психолога та конфліктолога даного закладу.

Спільними зусиллями зі службою у справах дітей, вищевказаним центром соціальних служб і ювенальною поліцією Довгинцівського району протягом 2015 -2016 року проводилася профілактика правопорушень серед учнів Криворізьких шкіл. Інспектори підрозділу для школярів демонстрували відеофільм про життя неповнолітніх за ґратами. Метою даного заходу було зруйнувати міф про престижність кримінального оточення, який навіяний з популярних телесеріалів та ознайомити дітей з наслідками порушення закону і з жорстокими реаліями життя в колонії.

До співпраці з кримінально – виконавчою інспекцією щодо профілактичної роботи залучені навчальні заклади та установи в яких навчаються неповнолітні засуджені. Мета інспектування за місцем навчання полягає не лише в контролі поведінки, навчання неповнолітніх, а й у захисті їх прав та гідності в навчальному колективі.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Синий
  • 0
  • 0
  • Ответить

Это просто дети и они почти невинны и эти лекции не им читать надо , а взрослым и сизо показывать надо взрослым.

..а
  • 1
  • 0
  • Ответить

Взрослым надо лекцыи читать, а сразу почки отбивать.

sacha1878
  • 0
  • 0
  • Ответить

Пусть на свободе им вправят мозги чем в зоне

Загрузка...

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Мы в Facebook

Город