Шкідливий бур'ян. Амброзії оголошено війну!

Главное фото новости
Фото: ugorod.kr.ua
1kr.ua
Амброзія полинолиста (Ambrosia artemisiifolia L.) – вид трав'янистих рослин із родини Айстрових (Asteraceae). Батьківщина – Північна Америка. За життєвою стратегією – це небезпечний бур'ян, який засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, городи, пустирі, узбіччя доріг, залізничні насипи і прилеглі землі, береги річок та ставків.

Як повідомляє пресс-служба міськвиконкому, боротьба з цією карантинною рослиною потребує спільних зусиль органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, самоорганізації населення, суб’єктів господарювання, громадськості міста, землевласників та землекористувачів.

Амброзія полинолиста належить до карантинних бур'янів, які завдають великої шкоди навколишньому природному середовищу та здоров'ю людини.Враховуючи високу ступінь пластичності щодо температури повітря та вологості ґрунту, високу насіннєву продуктивність (30-100 тис. штук насіння з однієї рослини), а також те, що пилок амброзії під час цвітіння шкодить здоров’ю людей і тварин, все це свідчить про неабияку небезпечність амброзії полинолистої і потребує особливої уваги та спеціальних заходів щодо боротьби з нею.

Є три основні методи боротьби з амброзією. Перший, як радять біологи знищити бур'ян, його же зброєю – витісняючи іншими багаторічними та газонними травами. Другий метод – скошування. Найефективніше косити амброзію саме в період бутонізації, бо якщо у неї з'явився бутон, вона працює не на нарощування маси, а на формування квітки. Однак, одним із найефективніших методів є виривання амброзії з корінням. При цьому слід зазначити, що боротьба з амброзією повинна бути системною та стабільною.

Тому, з метою забезпечення благоустрою в місті, формування сприятливого для життєдіяльності середовища, покращення його санітарного стану, захисту довкілля, підвищення відповідальності інформуємо про необхідність проведення у період з червня по жовтень заходів із локалізації та ліквідації амброзії полинолистої.

Правилами благоустрою у місті Кривому Розі, що затверджені рішенням міської ради від 21.10.2015 №4038, визначені обов’язки суб’єктів господарювання на земельних ділянках, наданих їм на праві власності чи користування щодо: виконання регулярного косіння газонів, вжиття заходів щодо боротьби з карантинними та іншими рослинами, зокрема амброзією, прибирання та утримання території від межі відведеної земельної ділянки до проїжджої частини вулиці, а у випадках, коли відведена земельна ділянка не межує з проїжджою частиною вулиці або відстань до проїжджої частини вулиці значна – на відстані 15 м від межі відведеної земельної ділянки.

Користуючись нагодою, звертаємося до мешканців міста не зволікати, якщо бачите на подвір'ї небезпечну рослину та вжити заходів щодо боротьби з амброзією, не допускати її розповсюдження на території Кривого Рогу. Адже ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому повинні забезпечити порядок у своєму місті.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Воздушная тревога

Без тревоги – 1 час 34 мин

Есть угроза

17 : 52

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com