У Кривому Розі не буде проблем з неукомплектованістю ДВК, - ОПОРА

У Кривому Розі не буде проблем з неукомплектованістю ДВК, - ОПОРА

Фото: Первый Криворожский

Відповідно до ч.1 ст. 23 Закону України «Про місцеві вибори», право подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій на позачергових виборах міського голови Кривого Рогу належить місцевим політичним партіям, що мають утворені депутатські фракції у парламенті поточного скликання, та кандидатам на посаду міського голови.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували ситуацію по 6 з 7 районних виборчих комісій, адже в Тернівському районі голова РВК заборонила спостерігачеві ОПОРИ бути присутнім під час процесу прийому подань щодо кандидатур до складу ДВК.

З 15 кандидатів на посаду міського голови своїм правом скористалися лише 10. Так, своїх кандидатів до складу ДВК подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), Світлана Сова («Сила людей») та кандидати-самовисуванці Яна Беркут, Олег Бойченко, Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька та Ярослав Шрам.

Семеро з вищезгаданих кандидатів подали максимально можливу кількість кандидатів (по 253) до складу ДВК – це Юрій Вілкул, Микола Колесник, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Василь Сердюков та Ярослав Шрам.

Кандидат-самовисуванець Олег Бойченко подав 181 кандидатуру (72%), а найменше кандидатів до складу ДВК подали Яна Беркут (самовисування) – 38 чоловік (15%) та Світлана Сова («Сила людей») – 13 чоловік (5%).

Семен Семенченко (Об’єднання «Самопоміч»), Ігор Левицький (Громадський рух «Народний контроль») та самовисуванці Інна Іванченко, Олег Косяк й Олександр Крижов своїх кандидатів до складу ДВК взагалі не подали.

Крім того, кандидатів до ДВК подали три політичні партії, що мають свої фракції у Верховній Раді України. Це «Опозиційний блок» та Об’єднання «Самопоміч» (по 100%) та «Народний фронт» (51%).

Загалом для забезпечення роботи ДВК 6 з 7 районів Кривого Рогу у мінімальному складі потрібно 3428 осіб. 2665 з них уже заповнені за поданням кандидатів на посаду міського голови Кривого Рогу та партіями, що мають утворені депутатські фракції у парламенті поточного скликання

В розрізі ТВК найкраще укомплектованими наразі є ДВК Дзержинського району, де кандидатами та партіями подано кандидатури 320 з 378 членів комісій. Зокрема, по 29 кандидатів (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 15 кандидатів до складу ДВК, Олег Бойченко (самовисування) – 10, Яна Беркут (самовисування) – 4 та Світлана Сова («Сила людей») – 1.

До ДВК Центрально-Міського району подано 448 з 566 кандидатів. По 42 кандидати (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 21 кандидата до складу ДВК, Олег Бойченко (самовисування) – 27, Яна Беркут (самовисування) – 19 та Світлана Сова («Сила людей») – 3.

До ДВК Довгинцівського району подано 444 з 570 кандидатів. По 42 кандидати (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Олег Бойченко, Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 21 кандидата до складу ДВК, Яна Беркут (самовисування) – 2 та Світлана Сова («Сила людей») – 1.

До ДВК Жовтневого району подано 601 з 782 кандидатів. По 57 кандидатів (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Олег Бойченко, Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 29 кандидатів до складу ДВК, Яна Беркут (самовисування) – 2.

Найменш укомплектованими є ДВК Інгулецького та Саксаганського районів.

До ДВК Інгулецького району подано 273 з 362 кандидатів. По 27 кандидатів (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 14 кандидатів до складу ДВК, Олег Бойченко (самовисування) – 10, Світлана Сова («Сила людей») – 6.

До ДВК Саксаганського району, де кандидатами та партіями подано кандидатури 579 з 770 членів комісій. Зокрема, по 56 кандидатів (100%) подали Микола Колесник («УКРОП»), Василь Сердюков («Партія простих людей Сергія Капліна»), кандидати-самовисуванці Юрій Вілкул, Олексій Кривенко, Олександр Натаров, Наталія Новицька, Ярослав Шрам, а також партії «Опозиційний блок» та Об'єднання «Самопоміч». Партія «Народний фронт» подала 28 кандидатів до складу ДВК, Олег Бойченко (самовисування) – 35, Яна Беркут (самовисування) – 11, Світлана Сова («Сила людей») – 2.

У підсумку за поданнями кандидатів та партій до мінімального складу не вистачає 24% осіб. Нестача кадрів компенсується за поданням кандидатур головою територіальної виборчої комісії. Як стверджують у ТВК Дзержинського, Довгинцівського та Саксаганського районів, останні дні люди досить активізувалися і самостійно приходили писати заяви, щоб працювати у дільничних виборчих комісіях. Зважаючи на це, проблем з неукомплектованістю ДВК не буде.

Комментарии (1)

yura36

17:43, 07 марта 2016

А что нельзя было это сделать на прошлых выборах ? Или надеялись что Милобог пройдет ?

Ссылка скопирована в буфер обмена