Криворізькі відділи ведення Державного реєстру готові до обслуговування виборців

Главное фото новости
Фото: ГМ ОПОРА
1kr.ua
Важливою ланкою в реалізації права обирати для кожного громадянина є наявність його особистих даних у відповідному списку виборців. Напередодні позачергових виборів міського голови у Кривому Розі представники Громадянської мережі ОПОРА дізнавались про рівень підготовки районних відділів державного реєстру, які покликані забезпечити можливість голосування усіх городян, які мають на це право.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА побували у відділах ведення Державного реєстру виборців та дізнались, як ведеться підготовча та інформаційна робота для населення напередодні виборів.

Перевірити свої персональні данні виборці можуть двома шляхами:

  • використавши сайт Державного реєстру виборців та «особистого кабінету виборця»;
  • через подання відповідних письмових заяв (запитів) до відділів ведення Державного реєстру виборців.
Крім цього у приміщенні відділів держреєстру розміщені стенди з тотожними відомостями, працівники відділів поширюють листівки на підприємствах в межах кожного району, задіяно також інтернет-ресурс державного реєстру виборців.

З-поміж тим у кожному районі відділи держреєстрів визначили свої методи популяризації механізмів перевірки персональних даних виборців у реєстрі. Так, наприклад, відділами ДР Жовтневого та Центрально-Міського районів заплановано проведення інформаційної кампанії під час місцевих заходів. Тетяна Бурік, начальник Саксаганського відділу ДР повідомила, що має на меті із співробітниками організувати «дні молодого виборця» у навчальних закладах та бібліотеках, під час яких серед вісімнадцятирічних городян буде поширена інформація про роботу Державного реєстру виборців.

Стосовно ж матеріальної бази, очільники відділів державреєстру запевняють, що вони забезпечені всім необхідним для ефективної роботи.

У повній мірі їм надано офісне обладнання, технічні засоби, а наявний штат співробітників має дозволити впоратись із можливим збільшенням звернень криворіжців перед днем голосування на позачергових виборах міського голови 27 березня 2016 року.

Наразі робота у районних реєстрах проходить у звичному режимі. В середньому кількість громадян, які звертаються до служб коливається від двох до п’яти чоловік на день.

Що ж до етапів передачі та ознайомлення зі списком виборців, 12 березня 2016 року (за 13 днів до дня виборів) відділи ведення державного реєстру виборців передадуть на виборчі дільниці попередні списки виборців, до них будуть включені громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться 18 років і які мають право голосу та відносяться до певної виборчої дільниці. На наступний день (13 березня 2016 року) після отримання попереднього списку виборців виборчою дільницею, кожен громадянин матиме можливість ознайомитися з попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених його особистих відомостей.

Після такого ознайомлення кожен виборець зможе звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Згадана заява до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців про уточнення може бути подана не пізніш, як за п'ять днів до дня голосування і розглядатиметься виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишиться без розгляду.

Після зазначеного терміну (п’ять днів до дня голосування) зміни та уточнення до уточненого списку виборців буде можливо здійснити лише у випадку звернення виборця з адміністративним позовом в порядку Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому, варто пам’ятати, що такі зміни можуть бути внесені лише до 18 години останньої суботи перед днем голосування, оскільки у день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.

Зазначимо, що всі вищеперелічені правила та умови перевірки і можливості зміни персональних відомостей виборців у списку держреєстру продиктовані статтями ЗУ «Про Державний реєстр виборців» та ЗУ «Про місцеві вибори» і діє відповідно.

Згідно ч.2, 4 ст. 27 Закону України «Про Державний реєстр виборців» для підготовки та проведення голосування на місцевих виборах або місцевому референдумі орган ведення Реєстру після утворення виборчих дільниць складає попередні списки виборців для кожної звичайної виборчої дільниці, утвореної на території, на яку поширюються його повноваження; до попереднього списку виборців на виборчій дільниці включаються громадяни України, яким виповнилося або на день голосування на виборах чи референдумі виповниться 18 років і які мають право голосу та які відносяться до цієї виборчої дільниці відповідно до відомостей Реєстру.

Відповідно до ч.2 ст. 30 Закону України «Про місцеві вибори» не пізніш, як за 13 днів до дня голосування орган ведення Державного реєстру виборців у приміщенні, в якому він розташований, передає попередній список виборців на паперовому носії відповідній дільничній виборчій комісії та виготовлені іменні запрошення, передбачені частиною другою статті 31 цього Закону.

Частиною 1 статті 31 Закону України «Про місцеві вибори» дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці наступного дня після дня отримання попереднього списку виборців надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України «Про місцеві вибори» виборець має право ознайомитися з попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей. Кожний виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Відповідно до ч. 4, 5 ст. 31 Закону України «Про місцеві вибори» кожний виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом із цих питань у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Виборець особисто подає заяву до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців щодо обставин, передбачених частиною третьою цієї статті.

Заява, зазначена у частині третій цієї статті, може бути подана не пізніш, як за п'ять днів до дня голосування і розглядається виборчою комісією протягом одного дня. Заява, подана після зазначеного строку, залишається без розгляду.

Відповідно до ч.1 ст. 32 Закону України «Про місцеві вибори» орган ведення Державного реєстру виборців з урахуванням відомостей, поданих згідно із Законом України «Про Державний реєстр виборців», рішень відповідних територіальних виборчих комісій, щодо утворення дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць (в частині включення членів дільничних виборчих комісій до списків виборців на відповідній спеціальній виборчій дільниці), за наслідками розгляду заяв виборців, повідомлень дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць про включення виборців до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, а також рішень судів, отриманих не пізніш як за п'ять днів до дня голосування, виготовляє уточнений список виборців.

Згідно ч. 1,2 ст. 33 Закону України «Про місцеві вибори» зміни та уточнення до уточненого списку виборців вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії на підставі рішення суду, повідомлень органу ведення Державного реєстру виборців щодо усунення кратного включення виборця у списку виборців на цій виборчій дільниці. Такі зміни можуть бути внесені до 18 години останньої суботи перед днем голосування. Дільнична виборча комісія при внесенні змін та уточнень до уточненого списку виборців невідкладно повідомляє відповідний орган ведення Державного реєстру виборців про включення виборця до списку виборців або виключення зі списку виборців. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
31 мин

Все хорошо

01 : 09

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com