Ми сподіваємось створити структуру, в якій фундаментом має стати «Кривбас-84», а вершиною професійна команда, - ГО «Кривбас має бути»

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Наприкінці минулого року ГО «Кривбас має бути» була подана заявка для участі у чемпіонаті України з футболу серед команд другої ліги. Після цього пройшли тривалі січневі свята. Однак поступово наближається час до відновлення футбольного життя і ми поцікавились чинним станом речей в громадській організації у заступника голови Тараса Стретовича.

- Доброго дня, Тарасе, розкажіть будь ласка, про новини у стані діяльності Вашої організації.

- Добрий день. На минулому тижні федерацією футболу України проводився семінар з атестації футбольних клубів, які подали заявки для участі в чемпіонаті України з футболу серед команд другої ліги в сезоні 2016-2017. На семінарі учасникам було доведено вимоги для професійних клубів, які планують отримати сертифікати для участі у чемпіонаті України з футболу.

- І хто із новачків, крім «Кривбасу», планує заявитися до другої ліги?

- Це представники як відомих у минулому футбольних міст, так і цілковиті новачки на професійному рівні. Так, на цей час триває робота щодо проходження атестації футбольними клубами із Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького, Запоріжжя, Житомиру. Також планують заявитись до другої ліги представники «Руху» (Вінники), вже третя команда від Сум, друга львівська команда, «Балкани» (село Заря Одеської області), деякі інші команди

- Які умови необхідно виконати для атестування?

- Всі атестаційні вимоги розділені на 5 критеріїв: правовий, спортивний, кадрово-адміністративний, інфраструктурний і фінансовий.

- І в якому обсязі на цей час умови «Кривбасу» відповідають вимогам атестації?

- Першим необхідно виконати правовий критерій, з якого більшість наших документів передано вже до ФФУ. Останнім має бути підтверджений фінансовий – в строк до 31 березня цього року. Слід визнати, що на відміну від усіх інших критеріїв, тільки із цим в нас на цей час не існує 100 % впевненості у виконанні його умов. Однак робота з питання виконання цьому критерію наразітакож триває.

Важливим підґрунтям для нас є участь команди восени в обласному чемпіонаті. Кількість вболівальників, що відвідувала ігри, є неймовірною для обласної першості. Так, в середньому на іграх було близько 1000 глядачів, а на окремих перевищувала дві тисячі. Підтримували нас вболівальники і у виїзних іграх. На відвідуваність ігор звернули увагу і у федерації футболу, де зраділи нашим успіхам у цьому напрямку та зазначили, що не в усіх команд прем’єр-ліги наявна така підтримка.

- Однак, як розуміємо, вболівальницька підтримка не є визначальним фактором для участі у професійному футболі?

- Нажаль, поки так, Повертаючись до фінансового критерію, хотів би сказати, що на цей час нами ведуться переговори із деякими представниками бізнесу, які, сподіваємось, зможуть надати нам підтримку у заявці до другої ліги на наступний рік. Наша громадська організація ставить собі за мету відновлення саме загальноміської футбольної команди, в якій гратимуть в першу чергу вихованці криворізького футболу.

Так, протягом осені кістяк нашої команди складали 17-18-річні випускники школи «Кривбас-84». Вже взимку 4 наших гравців запросили на перегляд до молодіжних команд вищолігових клубів, - «Карпат», «Чорноморця», «Олімпіку» та «Олександрії». Приємно, що цим хлопцям відкривається шлях до професійного футболу на найвищому всеукраїнському рівні та, впевнений, що в цих запрошеннях є і певна заслуга нашої громадської організації. Однак хочеться надати можливість прогресувати криворізьким вихованцям саме в рідному місті, а для цього потрібна, вважаємо, загальна згуртованість всіх бажаючих навколо відновлення команди.

- Ви сказали про вболівальників, представників бізнесу, а чи допомагає Вам місцева влада, в тому числі футбольна?

- Вважаю, на теперішньому рівні в нас є порозуміння із місцевою владою. Так, після створення громадської організації федерація футболу Дніпропетровської області в особі Дмитра Бичкова сприяла нам в заявці на друге коло чемпіонату області. Місцевою владою укладено із нами договір оренди стадіону «Спартак» та на цей час надається допомога в укладенні оренди інших об’єктів, необхідних для відповідності інфраструктурному критерію та нормальній діяльності клубу. Єдиними, із ким виникають деякі непорозуміння, є окремі представники міської федерації футболу, однак ми впевнені, що всі ці непорозуміння також будуть пройдені.

- А із ким і в зв’язку із чим у Вас виникають непорозуміння?

- Ви знаєте, я б не хотів зупинятись на конкретних особах та ситуаціях , адже ми налаштовані в першу чергу на конструктив, створення загальноміської футбольної структури та заявку «Кривбасу» до професійного футболу. Тому, повторюсь, впевнений, що навколо цієї мети об’єднаються в подальшому всі вболівальники та футбольні функціонери міста.

- Давайте повернемось до спортивної частини функціонування організації. Як готується команда до весни та в яких змаганнях плануєте брати участь?

- Ми сподіваємось створити структуру, в якій фундаментом має стати СДЮШОР «Кривбас-84», а вершиною професійна команда. Дитяча школа щорічно випускає понад 20 дітей, тому ми сподіваємось для них створити належні умови для переходу на професійний рівень. Для цього планується заявка професійної команди до другої ліги чемпіонату України та створення другої команди, яка братиме участь у чемпіонаті Дніпропетровської області.

Вже в лютому наша команда братиме участь у представницькому регіональному турнірі Кубок Придніпров’я, в якому також беруть участь представники як професійного футболу, і це в першу чергу наші земляки «Гірник», а також представники других команд «Дніпра» та «Олександрії», так і найкращі аматорські команди Дніпропетровщини, Харківщини, Запоріжжя та Херсонщини.

- І який формат цього турніру?

- Всі команди розбиті на 4 групи, з яких по два переможці виходять в стадію плей-офф. Ми гратимемо в одній групі із другими командами представників прем’єр-ліги «Олександрії» та друголігового «Інгульця», а також із володарем кубка Херсонської області серед аматорів «Дружбою» із Новомиколаївки. Зустрічі відбудуться 11,13 та 15 лютого. При цьому із Олександрією та Дружбою гратимемо в Кривому Розі на полі ш. «Родіна», а до «Інгульця» поїдемо в гості.

- І які завдання ставитимуться перед командою?

- В першу чергу цікаво подивитись на наших молодих гравців вже на новому рівні протистояння. Якщо восени вони тільки розпочинали ігри на обласному рівні, то тут будуть вже більш серйозні суперники. А тому для нас є найголовнішим, щоб гравці відчули цей новий рівень, побачили перспективи росту і наполегливо працювали.

- Дякуємо за інтерв’ю та бажаємо досягти поставленої мети.

- Дякую.

За матеріалами ГО «Кривбас має бути».

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
26 мин

Все хорошо

10 : 10

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Спорт

Booking.com