На ринку в Тернівському районі замір опору в мережі вимірювали «на око» і без приладів. Коментар Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ОНОВЛЕНО)

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Дивовижне інспектування стану електромережі сталося на ринку «Сніжинка», що на Північному ГЗК.

Про це у соцмережі повідомляють свідки події.

«Четверо офіцерів - інспекторів державної пожежної частини №16, з'явилися туди з метою перевірки усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки, цивільного населення (так значилося в виданих ними підприємцям приписі). У документах значилося, що ці перевіряючі повинні були робити шляхом заміру опору в мережі. Як розповіла одна з господинь торгової точки, документів, що засвідчують їх особу та повноваження, візитери при собі не мали. Стверджували, що знаходяться вони у директора ринку. Інспектори заходили в кіоски, дивилися стан проводки та робили заміри. Заміряли «на око», без використання яких-небудь приладів. За процедуру брали по 350 гривень «з носа». Попутно «геніальні електрики» проводили заміну посвідчення про складання іспиту з техніки протипожежної безпеки. Замість червоної «корочки» видавали синю, за 160 гривень. Заявляли, що червона вже не дійсна. Найдивовижніше, що більша частина підприємців ринку покірно віддавала «данину», і навіть не намагалася обурюватися!», - пишуть криворіжці.

Як повідомляють користувачі соцмережі ті підприємці, які відмовлялися проводити процедуру мали «виховну роботу» з директоркою ринку.

«Жінка погрожувала, не підписати оренду торгового місця на наступний рік. І це при тому, що ринок «Сніжинка» пустує на дві третини. Причина незаповненості території проста: за оренду землі тут доводиться платити – від 100 до 140 гривень за 1 кв. м. плати за землю в місяць плюс 12 гривень за 1 погонний метр прилавку в добу. Платять не тільки за себе, але й «за того хлопця». У сенсі за порожню територію. Різниця в оплаті залежить від уміння домовитися власників кіосків з директоркою», - додають у повідомленні.

У свою чергу Державна служба України з надзвичайних ситуацій надає роз’яснення щодо вищезазначеної інформації.

«Відповідно до «Кодексу Цивільного захисту України», Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Плану основних заходів цивільного захисту на 2015 рік», затвердженого розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. № 476-р., відповідно до план-графіку Криворізького міського управління Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області перевірок суб’єктів господарювання на IV квартал 2015 року (який офіційно розміщено на сайті Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області на сторінці 11). У період з 10.11.2015 р. по 30.11.2015 р., а саме 20 листопада 2015 співробітниками ДПРЧ-16 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області було проведено планову перевірку Дочірнього підприємства Дніпропетровської обласної спілки споживчих товариств «Ринок Сніжинка» в Тернівському районі м. Кривий Ріг. Під час перевірки будівель, приміщень та споруд, які розташовані на території ринку одними із порушень було виявлено, що в приміщеннях торгівельних павільйонів, кіосків не виконано заміри опору ізоляції електричних мереж, заземлюючого контуру, відсутність первинних засобів пожежогасіння, або їх несправність.

Керівництву Дочірнього підприємства Дніпропетровсько
ї обласної спілки споживчих товариств «Ринок Сніжинка» в Тернівському районі м. Кривий Ріг, в результаті перевірки, по виявленим порушенням було складено та вручено акт перевірки додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, та припис про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки (виконанням протипожежних послуг, а саме: заміри опору ізоляції електричних мереж, заземлюючого контуру, реалізацією та обслуговуванням первинних засобів пожежегасіння, проведення навчання з видачею відповідних посвідчень займаються відповідні організації, які мають відповідну акредитацію та ліцензію. Ці організації не входять до складу ДСНС України.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій не займається виконанням зазначених протипожежних послуг
», - прокоментували у відомстві.

Шановні читачі, в разі встановлення фактів або підозр про протиправні дії співробітників ДСНС України, звертатись необхідно до відповідних органів.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Без тревоги – 5 час 8 мин

Есть угроза

17 : 33

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com