У Кривому Розі вшанували пам'ять жертв Голодоморів

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Понад 65 тисяч жителів Дніпропетровщини пішли з життя через голодомор 1932-1933 років. Десятки сіл та хуторів зникли з карт регіону та України. Жахлива цифра, зареєстрованих в Україні смертей від голоду, припадає саме на Дніпропетровську область. Сьогодні жителі регіону вшанували пам'ять тих, хто загинув голодною смертю.

Жителі Кривого Рогу не залишились байдужими: пройшли мовчазну ходу, провели мітинг та вшанували жертв голодомору хвилиною мовчання.

Вперше голод прийшов на Дніпропетровщину взимку 1931-1932 років, ставши жахливою прелюдією Голодомору 1932-1933-го. В офіційних документах це називали «продовольчими труднощами», а люди починали вмирати з голоду один за одним. Причина – величезні плани хлібозаготівлі. Вже наприкінці 1931 року більшість колгоспів та селян залишилася без запасів зерна. Село почало голодувати.

У 1932 році Дніпропетровщина повинна була здати 88 млн пудів зерна. Це була чверть від всеукраїнського плану. Області він був не під силу. У людей забирали все: майно, особисті речі, харчі.

Одночасно села, що не виконували плану хлібоздачі заносилися на «чорну дошку». В такі села не завозили товари, а людям не можна було виїжджати з них, доки план не буде виконаний. У грудні 1932 року 228 колгоспів області були на «чорних дошках».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
20 мин

Все хорошо

12 : 43

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com