У Кривому Розі завершився перший етап вакцинації від поліомієліту

Главное фото новости
Фото: zhzh.info
1kr.ua
Поліомієліт – захворювання, яке може викликати дуже важкі наслідки – паралічі та навіть смерть. Після виявлення випадків поліомієліту серед дітей в Закарпатті виникла гостра потреба у позаплановій вакцинації дітей України.

10 листопада про стан позапланової вакцинації криворізьких дітей від поліомієліту представникам міських ЗМІ розповіла головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги №5 відповідальна за вакцинацію по місту Анастасія Кузнецова.

Напередодні – 9 листопада було завершено перший тур вакцинації. Щеплення від небезпечної хвороби отримали 32 597 дітей (76,18% від запланованої кількості). Цей показник вищий за обласний та загальноукраїнський. Найменшим та ВІЛ-інфікованим дітям перше щеплення від поліомієліту роблять інактивованою вакциною (ІПВ) у формі ін’єкцій, інші отримають крапельки (ОПВ).

Для забезпечення формування надійного імунітету кожній дитині потрібно зробити три щеплення на протязі трьох місяців. У перших двох турах - всім дітям від двох місяців до шести років, а в третьому турі — від двох місяців до десяти років. Таким чином, позапланова вакцинація має охопити всіх дітей, що народилися в період 2005–2015 років. Незалежно від того, отримували вони раніше щеплення від поліомієліту чи ні.

Чисельні питання виникали у батьків щодо походження та якості отриманої вакцини. «Вакцина абсолютно безпечна та надійно зберігалася, - запевнила Анастасія Олександрівна, - Для щеплення в нашому місті використовується вакцина європейської якості французької фірми Sanofi, закуплена на канадські благодійні гроші. Було налагоджено суворий контроль за темперним режимом зберігання препаратів. Жоден з чисельних температурних індикаторів не показав порушень».

Роз’яснювальна робота медичних працівників дала добрі наслідки, - відмов батьків від щеплення цього разу майже не було.

Лікарі сподіваються, що й наступні тури вакцинації в Кривому Розі пройдуть організовано та ефективно. Передбачено вакцинувати всіх дітей до 10 років.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
38 мин

Все хорошо

08 : 00

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Город

Booking.com