Обсяги споживання газу на Криворіжжі зменшилися на 19%

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
У зв’язку з зменшенням споживання газу на Криворіжжі відповідно скоротилися і об'єми транспортування газу ПАТ «Криворіжгаз».За 9 місяців 2015 року обсяги транспортування газу зменшились на 19%. Компанія недоотримала близько 38,5 мільйонів гривень доходів закладених в тариф на транспортування, що негативно позначиться на її фінансовому стані та безпеці газопостачання.

Загальний обсяг споживання газу на Криворіжжі з початку 2015 року склав 822,8 млрд. куб. м, що на 196,09 млн. куб. м менше, ніж за аналогічний період минулого року. Споживачі бюджетної сфери використали газу менше на 15,8%, релігійні організації скоротили споживання на 21,5%, побутові споживачі (населення) – на 13,0%, підприємства комунальної теплоенергетики – на 33,4%, промисловість – на 16,0%.

Суттєве зменшення використання газу пов’язане в першу чергу з політикою уряду, яка направлена на скорочення об’ємів споживання природного газу, а також із значним здороженням ресурсу та переходом споживачів на альтернативні види палива.

Кошти, які ПАТ «Криворіжгаз» отримує за транспортування природного газу, є основним джерелом виконання робіт з модернізації та реконструкції газотранспортної системи, придбання необхідних матеріалів, оплати послуг, встановлення лічильників газу, виплати заробітної плати, тощо. Від зменшення обсягів транспортування газу компанія не отримує частину тарифної виручки, що унеможливлює повне виконання вищезазначених робіт.

«Брак грошових ресурсів не дозволяє компанії повноцінно обслуговувати газові мережі, створювати сучасні сервіси для клієнтів, під загрозою знаходяться виплати податкових зобов’язань та заробітної плати працівникам» - говорить голова правління ПАТ «Криворіжгаз» Іван Вакуленко.

Сьогодні встановлений державою тариф на послуги ПАТ «Криворіжгаз» з транспортування (розподілу) газу складає 284,80 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ, тобто з 7,188 грн., вартості 1 куб. м газу, компанія отримує тільки 28 коп.). Якщо тарифна політика держави залишиться без змін найближчим часом, газорозподільчі компанії через нестачу коштів не зможуть виконувати свої зобов’язання по безперебійному та безаварійному газопостачанню.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город