В Дзержинському районі відзначили 71 річницю визволення України від фашистських загарбників

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua
Сьогодні, 28 жовтня, відзначається 71-а річниця визволення України від фашистських загарбників. В цей день Кривий Ріг вшановує тих, хто відстояв нашу землю в роки війни.

Під час заходу у Дзержинському районі, голова районної у місті ради Сергій Степанюк передав учаснику бойових дій Королюку Дмитру Андрійовичу Відзнаку президента України «70 років визволення України від фашистських загарбників».

Відзначемо, що Україна була одним з плацдармів бойових дій в ході Другої світової війни. Воєнні дії на нашій території відбувались протягом 40-ка місяців: із 22-го червня 1941 року до жовтня 1944 року. Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 року до осені 1944 року.

За сучасним підрахунком загальні втрати України становлять близько 9 мільйонів людей. Загинув кожний шостий житель країни.

Велику ціну за визволення України заплатили і криворіжці: 75 тися поранених, більше 25 тисяч убитих, близько 5 тисяч бійців вважаються зниклими безвісті.

За 31 місяць окупації було розстріляно біля 7 тисяч мирних мешканців Кривого Рогу, більше 2 тисяч наших земляків потрапили до німецького полону.

За подвиги на фронтах війни 20 криворіжців здобули звання Героя Радянського Союзу, 9 стали повними кавалерами орденів солдатської Слави.

Як данину пам`яті та великої поваги студенти та керівники Дзержинського району поклали квіти до братської могили радянських воїнів.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город