У Кривому Розі відбулося відкриття «Братської Могили»

Главное фото новости
Фото: Криворожский горисполком
1kr.ua
Сьогодні в Українівперше відзначається День захисника України. До цього свята підготували відкриття братської могили радянських солдат, яка знаходилася на реконструкції. Також під час церемонії відкриття у Центрально-Міському районі біля меморіального комплексу запалили «Вічний вогонь».

Братська могила радянських солдат належить до пам’яток історії місцевого значення і охороняється державою. Вперше вона була облаштована у 1944 році після визволення міста. У 1949 році тут встановили бетонний обеліск із зіркою та меморіальною дошкою по центру.

У 1958 році обеліск змінили на скульптуру воїна. Він стояв обличчям до вулиці Леніна. Тоді ж встановили меморіальну плиту з іменами 33 загиблих героїв.
У 1974 році виконали масштабну реконструкцію могили. Саме тоді пам’ятник солдата розвернули обличчям до проспекту Карла Маркса. З того часу проводились лише поточні ремонти.

Почесну церемонію виконав учасник бойових дій Іван Ємельянцев. Настоятель храму Святого Миколая ієрей Дмитро Салатюк здійснив чин освячення меморіального комплексу і братської могили та провів панахиду за загиблими солдатами Другої Світової та українськими воїнами, які віддали життя, захищаючи єдність держави на Сході країни.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город