У Кривому Розі пройшов етно-фестиваль Козацької слави

У Кривому Розі пройшов етно-фестиваль Козацької слави

Фото: Первый Криворожский

Криворізькі козачата та берегині з міських загальноосвітніх шкіл № 72, 58, та 14 вже 7 рік поспіль зустрілися на березі мальовничої річки Саксагань у дубовому гаю на спортивно – туристичних військово-патріотичних змаганнях, що увійшли до традиційної програми масштабного етно – фестивалю козацької слави «Козакуймо, козачати».

Цього чарівного ранку перлина Саксагані мов би ожила. З’явилися старовинні намети, бутафорські оборонні вежі, 2000 люду спілкувалися, варили смачнющій куліш, облаштовували куріні. Залпами гармат зустрічали представників Лицарського ордену ім. отамана Сірка з усієї Дніпропетровської області. Зворушливо зустрів Голова Саксаганської районної у місті ради Валерій Беззубченко під час заходу бійців АТО, які тільки - но боронили нашу державу на Сході України. Рапорт про відкриття фестивалю приймав голова всеукраїнського ордену православних козаків ім. Івана Сірка генерал козацтва Юрій Засядьвовк, який зазначив, що організація такого роду заходів у Саксаганському районі, це не лише популяризація українського мистецтва та культури, унікальних традицій, збереження і формування національної ідентичності, але й веселе свято для шукачів незабутніх видовищ і шанувальників українського етно, спільні справи батьків з дітьми на свіжому повітрі серед енергетичного ландшафту.

А серед арсеналу змагань були: практична стрільба, рукопашний бій, виживання в природі, тактична та розвідницька підготовка з військово-патріотичного виховання. Та кожну дистанцію учні виборювали із честю, тільки і чутно було їх переможне скандування: «Слава Україні! Героям слава!»

Окрасою ж дивовижного дійства стали гарні дівчата в національному вбранні, що роз’їжджали по виборених стежках дубового гаю на конях.

За результатами змагань найкращі козачата отримають у подарунок спортивний інвентар від депутата Саксаганської районної у місті ради Василя Старовойта.

Організатори ж фестивалю - отаман Саксаганського району, підполковник Ігор Козирєв та директор Криворізької загальноосвітньої школи №72 Вікторія Ничипорук обіцяють, що наступний рік буде ще видовищнішим, та не залишить байдужим жодного Саксаганця до живої української культури!


Комментарии (11)

fuke fakes

17:33, 22 сентября 2015

Опять шароварщина. Ну разве нельзя без этого?

Єрмак

23:09, 03 октября 2015

Цікаво, що ви відповісте на існування орденів лицарів у Великій Британії... Залізатчина ? Маскарадщина ? Чухати сраку на дивані звісно краще ніж підтримувати традиції. Чи ви москаль ? :)

17:49, 22 сентября 2015

Казаки...престарелые мальчики тешат себя игрой в войнушку и героив.Чему эти ряженые клоуны с пластмассовыми медальками ,отставные полковники,в свое время только умеющие солдатскими руками строить гаражи,реально могут научить молодежь?

18:32, 22 сентября 2015

Задрали уже детей гонять на разные никому не нужные мероприятия!!!! Дети должны учиться, а не позировать перед камерой для галочки

18:57, 22 сентября 2015

У меня ребёнок слег с воспалением лёгких после этих ряженых выступлений,в 4 детской на бирюзе в понедельник врачи не успевали по вызовам на дом ходить ,дети после дубков массово заболели.Слава казакам,показуха рулит!

Єрмак

23:06, 03 октября 2015

Звісно, це ж було примусово ? І ви не мали вибору, чи відправляти вам свою дитину, яка днями та ночами сидить удома (як і більшість дітей у нашому часі). Загартовуйте свою слабку дитину і все буде добре!

19:42, 22 сентября 2015

толи время было в 90е. то по чердакам, то по подвалам шарахались. а это все не то.

Andry

08:51, 23 сентября 2015

"За чей счет этот банкет?" Родители, наверное хорошо сложились.

10:15, 23 сентября 2015

Всем доброго дня.Скажу лично за себя и за свою семью.Ребёнок учится в школе 72.Сентябрь месяц всегда ассоциируется с Казацкими развлечениями.Ждёт готовится! На счёт предыдущего комментатора про "шароварщину"-ни кто ни кого не заставляет это личное желание каждого.Мой ребёнок обаждает всё это и с желанием одевает шаровары и вышиванку.Ещё одна поднятая тема " за счёт родителей"прошу прощения мы живём в такое время что за все нужно платить.При том всем что деньги пошли только на еду ребёнку,всё остальное зрелище и развлечение БЕЗПЛАТНО.Огромное спасибо директору Виктории Владимировне и всем организаторам за такой праздник.

10:55, 23 сентября 2015

[Гость] Ирина, хреново вы учились, раз делаете такие ошибки.

12:54, 23 сентября 2015

Продолжаем почитать бандитов! Запорожские казаки были - наёмниками, работорговцами, бандитами. Не раз предавали сторону за которую по найму должны были учавствовать в войне. Не раз нарушали мирные договоренности. Продолжайте воспевать работорговлю, ибо иной судьбы для маленьких рабов это не сулит.

Ссылка скопирована в буфер обмена