Недопустимо спалення листя!

Главное фото новости
Фото: protivpozhara.ru
1kr.ua
Цьогорічна осінь радує нас теплою та сухою погодою. Разом з тим підвищується ризик виникнення пожеж, пов’язаних зі спалюванням трави, сухостою, опалого листя.
На кінець літа та початку осені в місті спостерігаються випадки спалювання сухої трави та опалого листя у вогнищах неподалік житлових будинків. Мешканці багатоповерхівок нарікають, що часто не можуть відчинити вікна помешкань або ж просто висушити на балконі випрані речі. Дихати їдким димом не в змозі астматики, жінки скаржаться - гуляти з дітьми на подвір'ї неможливо. Дим від вогнищ може надовго зависнути в повітрі, погіршується видимість на дорогах. Спалювання опалого листя та залишків сухої рослинності нищить довкілля й шкодить здоров’ю людини.

Шкода від цього вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту, знищує комах, які в ньому живуть. Крім того, отруйні речовини, що накопичилися у опалому листі за літній сезон, вивільняються в атмосферу, приймаючи ще більш загрозливу форму від високої температури вогню. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. З тліючого без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, в результаті чого в повітря випаровується незліченна кількість різноманітних хімічних сполук, які забруднюють атмосферу і є шкідливими для людини. При згорянні, скажемо, поліетиленового пакету, в повітря потрапляє до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони як правило, стають причиною першіння в горлі, кашлю.

Тому управління екології виконкому міської ради нагадує, що спалювання опалого листя заборонено чинним законодавством України.

Спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки норм чинного законодавства, а саме: статей 9 та 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 16 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», пунктів 3.6.14., 3.7.4. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, пунктів 4.2, 9.1.19. Правил утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України, пунктів 8.1, 9.5 Правил благоустрою у місті Кривому Розі, Закону України «Про благоустрій в населених пунктах».

Відповідальність за порушення вищезазначених норм законодавства передбачена статтею 77-1 адміністративного кодексу України, згідно якої випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти (850 грн) до сімдесяти (1190 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних (340-680 грн) мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від сімдесяти до ста ( 1190-1700) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В разі виявлення фактів спалювання опалого листя необхідно звертатися до:

І. Виконкомів районних у місті рад:

  • Дзержинського – 90-67-93;
  • Довгинцівський – 71-11-36;
  • Жовтневий – 440-32-45;
  • Інгулецький – 21-39-24; 21-11-39;
  • Саксаганський – 64-34-54;
  • Тернівський –35-31-56; 35-13-60;
  • Центрально-Міський – 90-07-62; 90-07-43.
ІІ. Державної екологічної інспекції в Дніпропетровській області – 71-73-57; 71-46-52.

ІІІ. Управління екології виконкому міськради – 74-56-41; 92-13-63.

Управління екології виконкому міськради звертається до усіх мешканців міста із проханням при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях намагатися не шкодити довкіллю, а отже і своєму здоров’ю та здоров’ю оточуючих, не допускати та попереджати факти спалювання опалого листя, залишків сухої рослинності, сміття.

Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город