Увага! У дітей тривають канікули, задача дорослих - гарантувати дітям безпеку на дорозі

Главное фото новости
Фото: botinok.co.il

З початку літнього оздоровчого сезону на дорогах Дніпропетровщини загинули 6 дітей, з них 2 водія мопедів та 4 пасажира авто, ще 88 дітей замість відпочинку потрапили на лікарняні ліжка з травмами, які вони отримали внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

Майже 80% ДТП за участю неповнолітніх відбувається з вини дорослих - водіїв транспортних засобів. Більшість дітей (58%) травмувалися в якості пасажирів внаслідок безвідповідальності водія.

Державтоінспекція звертається до дорослих - безпека дітей залежить, насамперед, від ВАС.

Шановні батьки! Необхідно пам'ятати, що найбільш поширеними порушеннями Правил дорожнього руху дітьми є, несподівана поява на проїзній частині, перехід дороги в невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора, ігри поблизу дороги, а також порушення Правил дітьми-велосипедистами та водіями скутерів.

Наголошуємо, що знати і виконувати правила дорожньої безпеки повинні не тільки діти, але і дорослі, з яких вони беруть приклад. Адже самий кращий спосіб виховання - це приклад дорослих. Іншими словами, успіх профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму залежить від свідомості, особистої культури та дисциплінованості кожного з нас. Щоб дитина не порушувала Правила дорожнього руху, вона повинна не тільки їх знати - необхідно сформувати звичку їх дотримуватися. Постарайтеся приділити питанню безпеки більш часу, щоразу нагадуйте елементарні правила поведінки на дорозі, демонструйте власним прикладом як потрібно поводитися під час участі у дорожньому русі, обов'язково перевірте засвоєні знання.

Велосипеди, ролики - всі ці засоби, які так полюбляють малюки, можуть зіграти злий жарт. Адже забавившись, дитина стає неуважною, а її поведінка часто буває не передбачуваною. Особливу увагу звертаємо, що непоодинокі випадки керування мототранспортом підлітками, які не мають не лише посвідчень водія, а й необхідних знань ПДР та навичок, внаслідок потрапивши в інтенсивний потік транспорту не завжди адекватно оцінюють дорожню обстановку та розгубившись, не в змозі впоратись з керуванням, потрапляють в ДТП.

Водіям транспортних засобів необхідно підвищити увагу до маленьких пішоходів. Пам'ятайте: поведінка дитини на дорозі, часто є непередбачуваною. Тож будьте особливо уважні при проїзді пішохідних переходів і в місцях можливої появи дітей. Заздалегідь знижуйте швидкість, зупиніться і пропустіть дітей, які переходять дорогу, в темну пору будьте особливо уважні.

Кожному водієві також необхідно завжди пам'ятати, що дитина в автомобілі повністю залежить від відповідальності дорослих, нехтування елементарними заходами безпеки призводить до травмування.

При перевезенні в автомобілях дітей потурбуйтесь про додатковий захист, в обов'язковому порядку використовуйте паски безпеки, для малюків необхідно встановити автокрісла з урахуванням віку дитини.

Шановні водії, батьки! Потурбуйтесь, щоб літо для дітей було наповненим лише приємними спогадами, давайте разом докладемо максимум зусиль, щоб дороги дитинства завжди були безпечними!


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Мы в Facebook

Общество