ДАІ застерігає: не вирушайте в подорож у втомленому стані!

Главное фото новости
Фото: beltamogproekt.by
1kr.ua

У літній період збільшується інтенсивність транспорту у зв'язку з пересуванням людей до місць відпочинку, відстань до пункту призначення може бути не одну сотню кілометрів, тож водіям потрібно бути особливо уважними та обережними за кермом. Додають клопоту спекотна погода та втома.

Поспішаючи на відпочинок, чимало водіїв забувають про обережність та розсудливість. У період відпусток, коли так хочеться швидше дістатися до місця призначення, водії часто проводять за кермом по 10-12 годин поспіль, що нерідко призводить до негативних наслідків.

З початку року на території Дніпропетровської області сталося 32 дорожньо-транспортних пригоди, причиною яких була перевтома та сон за кермом водія, з них у 18 ДТП були постраждали люди: 7 загинули, 21 особа отримала травми.

Сон за кермом - явище вкрай небезпечне. Багатьом водіям знайома ситуація, коли після багатьох годин їзди за кермом голова буквально падає на груди і здається, вже немає ніякої можливості чинити опір сну. Відчувши наближення такого стану, розсудливі водії з'їжджають з дороги і влаштовуються на відпочинок. Але, на жаль так чинять далеко не всі. Багато хто, намагаючись подолати сонливість, посилено палить, розмовляє з пасажирами, п'є міцний чай або каву. У кращому випадку, такі водії роблять короткочасні зупинки, щоб трохи розім'ятися або поспати. Всі ці дії, між тим, рідко дають бажаний результат. Найчастіше вони стають лише приводом для самообману, коли у водія створюється ілюзія, що вже все в порядку.

Дорожньо-транспортні пригоди з вини водіїв, які заснули за кермом, як правило, характеризується тяжкістю наслідків, як для самого водія і його пасажирів, так часто і для зовсім сторонніх людей. Некерований автомобіль, навіть легковий, вагою в 2-3 тонни, що їде зі швидкістю 50-80 км на годину здатний накоїти чимало бід. А що вже говорити про важких фурах або пасажирських автобусах. Досить подивитися на статистику автомобільних пригод, що б в цьому переконатися.

Тож перед поїздкою на далекі відстані дотримуйтесь нескладних рекомендацій, що дозволять вберегтися від негативних наслідків пов'язаних з перевтомою:

  • тривалість сну перед поїздкою повинна бути не менше семи годин;
  • не приймайте заспокоюючих ліків;
  • робіть 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години;
  • не намагайтеся проїхати відразу 500-600 км без зупинки;
  • якщо ви палите, частіше провітрюйте салон;
  • не переїдайте перед дорогою;
  • найкращий спосіб боротьби з втомою - це сам сон. Якщо ви відчуваєте що засинаєте, зупиніться у безпечному місці, на майданчику відпочинку або на широкому узбіччі і подрімайте хоча б 15-30 хвилин.

Не забувайте! Правила дорожнього руху забороняють водієві керувати транспортним засобом у стані стомлення (п.2.9б ПДР України), переоцінка власних сил і можливостей під час безперервного руху впродовж довгого часу, може призвести до трагічних наслідків.

Шановні водії! Пам'ятайте, ви несете відповідальність не тільки за себе, але й за своїх пасажирів. Аби від автомобільної поїздки залишилися лише приємні спогади, не наражайте на небезпеку себе та своїх близьких, а також інших учасників дорожнього руху. Дотримання елементарних правил безпеки, взаємоповага на дорозі - запорука безпечної подорожі, гарного настрою та позитивних вражень.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

KRnews
  • 0
  • 0
  • Ответить

Конечно "не вирушайте". По таким дорогам "вирушити втомленим" - это верная смерть.

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество