На Дніпропетровщині започаткували нову традицію відзначення 8 та 9 травня

Главное фото новости
Фото: oleksa.in.ua
1kr.ua

Цього року Дніпропетровщина, як і вся Україна, вперше відзначає 8-ме та 9-те травня як День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом в Європі.

Символом святкування Дня пам'яті та примирення став червоний мак, який має багато значень в українській міфології. Це символ сонця, свободи, гордості, крові та оберег від нечисті. З давніх-давен українці використовували образ маку в піснях і думах, пов'язуючи його з війною і військом, козаком, який героїчно загинув, захищаючи Україну.

Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

Нагадаємо, що у 2004 році Асамблея ООН прийняла Резолюцію, в якій проголосила 8-ме та 9-те травня Днями пам'яті та примирення.

Цією Резолюцією державам-членам ООН, неурядовим організаціям, крім святкування своїх Днів Перемоги або Визволення, рекомендовано також щорічно відзначати один або два дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.

У Великобританії і країнах Співдружності відзначається «День Перемоги в Європі»; у Вірменії - «День Миру»; в Норвегії - «День визволення»; у Словаччині - «День Перемоги над нацизмом»; в США - «День Пам'яті»; у Франції - «День Перемоги»; в Чехії - «Національний День», в Україні – «День памяті та примирення» (згідно з Указом Президента України Петра Порошенко «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Воздушная тревога

Предыдущая тревога длилась –
2 час 49 мин

Все хорошо

35 : 37

Новости 1kr.ua в Tеlеgram

Мы в социальных сетях

Общество

Booking.com