Дорога - не іграшка! Гарантувати дітям безпеку на дорозі - наша спільна задача

Главное фото новости
Фото: boombob.ru
1kr.ua

Одне з найважливіших питань безпеки дорожнього руху - це безпека найменших його учасників. В умовах сучасного інтенсивного дорожнього руху ймовірність отримати травми або загинути в ДТП вельми велика навіть у дорослих учасників руху, що вже говорити про маленьких, незвичних продумувати наперед свої дії пішоходів або юних пасажирах, від яких майже нічого не залежить.

На жаль, протягом поточного року на дорогах Дніпропетровської області сталося 57 дорожньо-транспортних пригод за участю неповнолітніх, в яких 5 дітей загинуло та 59 травмовано. Зважаючи на це, вкотре звертаємось до водіїв з проханням бути уважними за кермом, адже дитина дуже легко відволікається на будь-які події, які відбуваються навколо нього. І основна міра забезпечення безпеки дітей - це постійна увага дорослих до юних учасників дорожнього руху.

Навіть сторонній дорослий може запобігти біді, якщо вчасно зробить зауваження, зупинить дитину, яка порушує Правила дорожнього руху або через неуважність піддає себе небезпеці. Адже з початку року 2 маленьких пішоходів загинули під колесами автомобілів, а 25 отримали травми.

Але трапляються ситуації, коли пішохід, дотримуючись Правил дорожнього руху, все одно потрапляє під колеса автомобіля, яким управляє недосвідчений, неуважний водій або, який перебуває в стані сп'яніння.

Велика роль у вихованні особистості учасника дорожнього руху відводитися саме батькам. Батьки зобов'язані постійно нагадувати дітям основні Правила дорожнього руху. Лише в цьому випадку у дітей можуть виробитися тверді навички безпечної поведінки на вулиці. Дитина повинна знати, де вона може потрапити в небезпечну ситуацію, щоб бути до неї готовою. Але головне, щоб слова виховних бесід з дитиною не йшли наперекір практичного прикладу батьків у повсякденному житті. Навички спостереження та особливої уваги на вулиці - допоможуть дитині сконцентруватися на безпечній поведінці під час переходу дороги.

Травми, отримані дітьми-пасажирами - безпосередньо вина дорослих. Дитина не повинна знаходитися в салоні автомобіля як їй заманеться. Пасажири транспортного засобу повинні бути пристебнуті, а якщо це діти, то їм необхідно знаходитися в спеціальному кріслі. А недбалість батьків - водіїв у цьому питанні іноді вражає - з початку року 1 дитина загинула та 30 дітей постраждали в ДТП саме будучи пасажиром.

Державтоінспекція нагадує, що відповідальність за життя і здоров'я дітей на дорогах несуть всі учасники дорожнього руху.

Шановні батьки! Постійно нагадуйте дітям про Правила дорожнього руху. Не залишайте їх без нагляду поблизу автодоріг. Щодня повторюйте «дорожню абетку», щоб Ваша дитина не розгубилася, опинившись на дорозі одна.Крім того, аби бути більш помітним на дорозі і убезпечити малечу від біди, радимо використовувати на одязі світлоповертаючі елементи, це допоможе водієві вчасно побачити у темряві юного учасника руху й відповідно зреагувати.

Водії! Будьте уважні до пішоходів, особливо якщо пішохід - дитина!

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями можна вирішити таку гостру проблему сьогодення, як травмування дітей в автопригодах, зберегти здоров'я й життя підростаючого покоління, навчити їх безпечному поводженню на дорозі, прищепити їм повагу до Правил дорожнього руху й виховати законослухняних учасників дорожнього руху в майбутньому. Наголошуємо, що однією з найважливіших умов формування у дітей свідомого ставлення до власної безпеки на дорозі є, насамперед, особистий приклад батьків.

Тож, давайте разом докладемо максимум зусиль щоб дороги дитинства були безпечними!


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Оба на
  • 11
  • 0
  • Ответить

Может на ровне с знаками "пешеходный переход" всё таки будем рисовать "зебру"? Как никак а белые полосы виднее ,чем закрытый ветками и бусиками уцелевший от пьяных вандалов и металлистов знак "пешеходный переход"

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Общество