Діяльність двох найбільших теплопостачальних підприємств Кривого Рогу опинилася під загрозою

Главное фото новости
Фото: krogerc.info
1kr.ua

З 1 квітня поточного року відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України накладено арешт на всі рахунки комунального підприємства теплових мереж «Криворіжтепломережа», у тому числі і рахунки із спеціальним режимом використання, на загальну суму 840 694,8 тис. гривень. 

Аналогічна ситуація склалася і на державному підприємстві «Криворізька теплоцентраль». Тут арештовані поточні рахунки зі спеціальним режимом використання на загальну суму 16 189,9 тис. гривень.

Це унеможливлює не тільки розрахунки з постачальниками за енергоносії, а й взагалі роботу підприємств.

«На державному підприємстві «Криворізька теплоцентраль» склалася загрозлива фінансова ситуація. Це пов’язано з дією постанови Кабінету Міністрів №217. Мова йде про те, що всі кошти, які збирає підприємство від споживачів теплової енергії, перерозподіляються на соціальні рахунки, що відкриті в банку по всім категоріям споживачів. А їх три: населення, бюджет та інші. Кошти надходять на спецрахунки і далі йдуть на оплату газу із нашим гарантованим постачальником НАК «Нафтогаз Україна», - пояснює Максим Кустарьов, в.о. директора ДП «Криворізька теплоцентраль», - з іншого боку у нас зростає заборгованість перед підприємствами з якими ми працюємо, закупляємо електроенергію, воду, трубну продукцію. Вони звертаються в господарські суди з тим, щоб стягнути з нас борги. Отримують рішення суду, далі відкривається виконавче провадження і виконавча служба накладає арешт на наші рахунки. Таким чином, на теперішній час рахунки підприємства арештовані. Господарча діяльність «Теплоцентралі», по суті, паралізована. Ми закінчили опалювальний сезон, зараз необхідно готуватися до наступного, але дуже важко виконувати цю роботу, не маючи фінансового ресурсу. Також, ми повинні виплачувати заробітну плату 1,5 тис. працівників. У підсумку, ці обставини ставлять «Теплоцентраль» просто на межу існування».

Підприємство звернулося до двох Міністерств: енергетики і палива та регіонального розвитку і будівництва, а також до Національної комісії енергетики з проханням переглянути розподіл коштів для «Криворізької теплоцентралі» та інших теплопостачальних підприємств.

«На разі, питання не вирішене. Відтак, підготовка до нового опалювального сезону під загрозою. В такій ситуації знаходяться всі підприємства паливно-енергетичного комплексу, які не мають електричної генерації», - зазначив в.о. директора ДП «Криворізька теплоцентраль».


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город