Найсуттєвіші зміни в призначенні субсидії

Главное фото новости
Фото: bilopillya-meria.gov.ua

З метою надання максимальної підтримки соціально незахищеним верствам населення, в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, Уряд постановою від 28-го лютого 2015 №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» значно спростив механізм отримання субсидії. Відтепер критерій для отримання житлової субсидії лише один – доход сім'ї.

Найсуттєвіші зміни в призначенні субсидії:

1. Призначення субсидії відбуватиметься лише на підставі двох документів – Заяви та Декларації.

Скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі і для працюючих осіб. При цьому запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи та витрати осіб. Кожне домогосподарство отримає спрощені форми заяви та декларації, виготовлення і доставку яких мають забезпечити підприємства, що надають житлово-комунальні послуги.

2. Запроваджується принцип призначення субсидії на підставі задекларованих заявником доходів.

Перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

3. При призначенні  субсидій будуть обчислюватися доходи за попередній календарний рік, без урахування податку з доходів фізичних осіб. Тобто, до розрахунку буде братися «чиста» заробітна плата.

4. Скасовуються  всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидії.

Зокрема, наявність у власності кількох житлових приміщень, транспортних засобів не буде підставою відмови у призначенні субсидії (крім здійснення одноразової дорого вартісної покупки на суму понад 50 тис.грн.)

5. Запроваджується надання субсидії на 12 місяців.

Встановлюється автоматичний принцип надання субсидії  на новий період – скасовується необхідність повторного звернення до органу соціального захисту населення для призначення  субсидії на новий період у разі відсутності змін у складі сім'ї та житлово-комунальних послугах.

6. Одночасно посилюється відповідальність заявника за неправдиві відомості.

Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, заявнику може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язаний повернути надміру виплачену суму субсидії у подвійному розмірі.

Громадянам, які отримували субсидію в опалювальний період 2014-2015 рр. передбачається автоматичне призначення субсидії на новий термін без необхідності надання нового пакету документів та звернення до органів праці та соціального захисту населення.

Громадяни, які раніше не зверталися за призначенням субсидії, заповнені бланки заяви та декларації можуть надіслати поштою із зазначенням дати звернення з травня 2015 року.

Новий порядок призначення субсидії набирає чинності з 1-го травня 2015.

З повним текстом Постанови КМУ №106 від 28-го лютого 2015 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» можна ознайомитись на сайті Верховної Ради України.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Мы в Facebook

Экономика