«Життя триває і лише разом ми маємо шанс вийти з цієї ситуації»: Кривой Рог посетил украинский поэт и прозаик Сергей Жадан

«Життя триває і лише разом ми маємо шанс вийти з цієї ситуації»: Кривой Рог посетил украинский поэт и прозаик Сергей Жадан

Фото: Первый Криворожский

Сегодня, 3-го апреля, Кривой Рог посетил знаменитый украинский поэт, а также прозаик, переводчик и просто приятный мужчина Сергей Жадан. Он прибыл в наш город в рамках тура-презентации его новой книги «Життя Марії». Криворожская встреча была организована «Об’єднанням відповідальних громадян».

«Життя Марії» - это сборник стихов Сергея, в который помимо авторских работ вошли и переводы 20-ти стихов Чеслава Милоша.

Сергей немного опоздал, но, зайдя в аудиторию Педагогического интитута через общую дверь, быстро занял свое место у доски на фоне аккуратно выведенных букв «Сергій Жадан | Життя Марії». Кроме того, что поэт быстро ворвался в аудиторию, он также быстро реабилитировался, извинился за небольшое опоздание и очаровал студентов и всех пришедших своим монологом.

«Дуже дякую вам, що ви всі прийшли і дочекалися. Перепрошую за запізнення. Ми з моїм видавцем мчали до вас із Запоріжжя. А мчати нашими дорогами не так просто, видавця як ви бачите немає, недоїхав...», - так и началось общение с теми, кто не понаслышке знаком с его творчеством, да и с теми, кто впервые решил ознакомиться.

«Я до вас приїхав з новою книгою. Книга називається «Життя Марії», це вірші і переклади. Вірші які я писав протягом останнього часу, десь протягом останнього року-двох... Їх там рівно 60 штук. Вірші тут є різні: і публіцистичні, і документальні, деякі присвячені тим подіям, які відбуваються зараз в Украіні, а з іншого боку тут багато речей інтимних, ліричних і дуже особистісних...», продолжил свою речь криворожский гость.

«Також до книжки увійшли 20 перекладів віршів Чеслава Мілоша. Я переклав вірші різних років, але здебільшого вони написані під час війни 43-го, 44-го, 45-го років. Мені здалося, що саме його вірші зараз є особливо актуальними для України».

После краткой презентации своего нового детища, Сергей предложил почитать стихи, чтобы пришедшие сумели заведомо ознакомиться с тем, что он сотворил. Стих за стихом, автор то без ножа резал публику по живому, то нагонял на спины слушателей армии мурашек... После каждого стиха аудитория взрывалась аплодисментами. Каждое произведение слушалось на одном дыхании, в аудитории не наблюдалось скучающих лиц и мало кто позволил себе покинуть встречу до официального прощания.

После чтения стихов и всеобщего частичного онемения, Сергей предложил провести диалог и с радостью отвечал на любые вопросы из зала. Он рассказал, что сейчас, во время тура по 33 городам Украины, выработал хорошую привычку - писать «дорожні нотатки» о каждом городе, где удалось побывать. Пообещал, естественно, не обделить вниманием и Кривой Рог.

«Для мене, як для письменника це дуже цiкаво. Адже проїзжаючи якісь ландшафти чи населені пункти, ти не просто їх проминаєш, а намагаєшся щось звідти вичепити. Вмикаєш всі ці рецептори, вмикаеш органи сприйняття і помічаєш багато якихось цікавих речей, яких міг би не помітити, якби спав в авто... А в нас якраз така тюнінгована вінтажка Жигулі-трійка, яку позичили волонтери. Власне це одна із причин чого ми запізнилися сьогодні. Вона просто моя ровесниця... Тому ми їдемо не поспішаючи, встигаємо все розгледіти», с улыбкой рассказывал Жадан.

«Знаєте, що важливо... Я зараз от постійно їжджу на схід, в Донецьку та Луганську область, і могу сказати в чому сенс наших поїздок. Сьогодні люди, які приходять на наші зустрічі вони більше потребують цього спілкування, вони хочуть висловитися... Це те чого не було до війни, чого не було у мирний час. Цей стрес дається в знаки, і люди приходять поговорити за ті речі, які були важливими для них до війни. Також приходять люди, які не є фанатами літератури, тощо... Але для них важливо відчувати, що з війною не завершилось життя, з війною не завершився час, не завершилася історія... Життя триває і лише разом ми маємо шанс вийти з цієї ситуації. Два тижні тому ми були в Волновасі і до нас прийшли десь чоловік 700. Люди просто йшли вулицею, бачили, що в будинку культури щось відбувається і просто заходили послухати...», продолжил поэт.

Сергей Жадан сумел привлечь внимание аудитории от начала встречи и продержал накал до самого конца... А по завершении Сергей щедро раздал автографы всем, кто давно почитает или лишь стал почитателем его творчества.

Фото: Максим Горбацкий

Ссылка скопирована в буфер обмена