Звернення депутатів Криворізької міської ради до прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України

Главное фото новости
Фото: Первый Криворожский
1kr.ua

Висловлюючи інтереси територіальної громади, звертаємося з нагальними питаннями соціального захисту громадян.

З 1 січня 2015 року змінився механізм міжбюджетних відносин. Частину податку на доходи з фізичних осіб у сумі 235,0 млн. грн. з міського бюджету передано до державного бюджету. Втрачено дотацію вирівнювання з державного бюджету в сумі 246,9 млн. грн. Крім того, за рахунок доходів міста до держбюджету вилучається реверсна дотація в сумі 133,5 млн. грн. До міста ці кошти повертаються у вигляді медичної та освітньої субвенцій. Однак, їх обсяги не покривають навіть соціально захищені видатки.

У галузі охорони здоров’я не забезпечені видатки на виплату зарплати працівникам, придбання лікарських засобів і харчування хворих, медичного та іншого обладнання, надання безкоштовних медикаментів пільговій категорії населення, у тому числі лікувальних сумішей для дітей хворих на фенілкетонурію, та ін. Державою не визначено порядок забезпечення хворих за програмами в області онкології, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, трансплантології, гемодіалізу, гіпертонічної хвороби та ін.

Аналогічна ситуація і з фінансуванням загальноосвітніх навчальних закладів. Дефіцит фінансового ресурсу не дозволяє в повній мірі здійснити видатки на оплату праці, спожитих закладами освіти енергоносіїв, безкоштовне харчування, інші невідкладні видатки галузі (забезпечення одягом та предметами першої необхідності дітей-сиріт, перевезення учнів до місць навчання та інше).

В умовах недофінансування державою медичної та освітньої галузей з 01 березня 2015 року погіршилася ситуація з оплати за теплопостачання. Додаткова потреба на розрахунки за тепло установ медицини міста складає 37,8 млн. грн., освіти – 29,2 млн. грн. Для забезпечення надання населенню міста медичних та освітніх послуг на рівні попередніх років просимо розглянути можливість збільшити місту обсяги державних субвенцій: медичної – на 217,5 млн. грн., освітньої – на 102,9 млн. грн.

Стаття 22 Конституції України чітко визначає: «Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Разом з тим, не індексуються зарплати й пенсії, зростає заборгованість з виплати заробітної плати, відбувається її зниження внаслідок падіння виробництва, планується скорочення працівників бюджетної сфери, введені податки на пенсії, порушуються конституційні права працюючих пенсіонерів. Становище ускладнюється ще й тим, що нестримно зростають ціни на життєво необхідні товари й послуги, тарифи на газ, воду й електроенергію. Як наслідок – спостерігається різке падіння й без того низького життєвого рівня більшості людей.

Пропонуємо вжити невідкладних заходів, спрямованих на соціальний захист громадян:

- переглянути механізми фінансового забезпечення гарантованих державою видатків, у тому числі за рахунок загальнодержавних цільових програм;

- накласти мораторій на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, газ та електроенергію для населення; розробити державні програми з енергозбереження, підвищення якості комунальних послуг;

- ввести державне регулювання цін на продовольчі товари першої необхідності українського виробництва.


Если Вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.


Комментарии

Нет комментариев

Telegram чат Кривого Рога

Мы в социальных сетях

Город